23 listopad 2021

Czujka czadu na straży bezpieczeństwa mieszkańców Grudziądza

fot. UM Grudziądz
Urząd Miejski wraz z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej prowadzą akcję prewencyjną podnoszącą bezpieczeństwo mieszkańców Grudziądza w zakresie likwidacji zagrożenia tlenkiem węgla powodowanego przez urządzenia grzewcze. Akcja prowadzona jest pod nazwą „Czujka czadu na straży bezpieczeństwa mieszkańców Grudziądza”. Przekazanie czujek i ich dystrybucja przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu odbywa się w sposób nieodpłatny. Liczba czujek jest ograniczona.
REKLAMA

 

Celem akcji jest zmniejszenie liczby ofiar i zatruć tlenkiem węgla w mieszkaniach i domach jednorodzinnych zlokalizowanych na terenie miasta Grudziądza, do których dochodzi w wyniku wad albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych i gazowych.

W wyniku realizacji niniejszej akcji, chętni mieszkańcy Grudziądza, którzy są narażeni na niebezpieczeństwo zatrucia czadem, będą mogli bezpłatnie zaopatrzyć się w czujkę czadu podnosząc w tym zakresie swoje bezpieczeństwo.

Udział w przedsięwzięciu przeznaczony jest dla osób pełnoletnich będących użytkownikami, właścicielami bądź zarządcami mieszkań i domów jednorodzinnych oraz mających możliwość udowodnienia tego faktu, pod warunkiem spełnienia poniższych wymogów:
- lokalizacja przedmiotowego mieszkania lub domu jednorodzinnego w obszarze miasta Grudziądz,
- posiadanie przynajmniej jednego z następujących urządzeń: piec kaflowy, piec gazowy, gazowy podgrzewacz wody, kominek lub inne źródło mogące emitować tlenek węgla, wraz z aktualnym przeglądem (i możliwością okazania).

Chęć udziału w projekcie „Czujka czadu na straży bezpieczeństwa mieszkańców Grudziądza” należy zgłaszać poprzez sekretariat Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu – tel. 56 45 06 633, 47 75 12 410, od poniedziałku do piątku w godzinach 730 – 1530.


Biuro Prasowe i Medialne

Data dodania 23 listopada 2021

Data edycji 23 listopada 2021

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2022-02-12 20:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-16 17:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-16 20:15
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-12 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany