31 styczeń 2020

Decyzja KIO w sprawie odbioru odpadów

fot. UM Grudziądz
W związku z decyzją Krajowej Izby Odwoławczej w zakresie postępowania na odbiór odpadów w Sektorze II w formule In-house oraz aukcji elektronicznych na odbiór odpadów w sektorze I, III, IV, V w trybie przetargu nieograniczonego, Gmina-Miasto Grudziądz unieważniła przedmiotowe postępowanie w zakresie jak wyżej.
REKLAMA

Ciągłość realizowania zadania w postaci odbioru i zagospodarowywania odpadów jest zabezpieczona. W Sektorach I, II, V zostanie podpisany aneks z firmą Alba, natomiast w Sektorach III, IV taki aneks zostanie podpisany z firmą PUM.

Zgodnie z decyzją KIO, na odbiór i zagospodarowanie odpadów z części Sektora II zostanie ogłoszone nowe postępowanie. W przypadku sektorów I, II, III, IV oraz V zostanie powtórzona aukcja elektroniczna, ale jak zaleca KIO, na innej platformie zakupowej.

Nowa platforma zostanie wybrana do środy, 5 lutego, a aukcje odbędą się najprawdopodobniej między 12 a 14 lutego.

Należy podkreślić, że zgodnie z wolą prezydenta Macieja Glamowskiego miastu docelowo zależy na jak największym wykorzystaniu potencjału grudziądzkiej spółki komunalnej MWiO w całym systemie odbioru i zagospodarowania odpadów. Osiągnięcie tego efektu będzie korzystne zarówno dla spółki, jak i całego miasta.

 

Biuro Prasowe i Medialne

PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-02-27 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-27 18:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-01 16:00
miejsce
Mniszek Arena-KS Stal, Grudziądz,...
wstęp biletowany