7 maj 2020

Do końca czerwca bez imprez plenerowych

fot. UM Grudziądz
Z uwagi na bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców, imprezy plenerowe zaplanowane w miejskim kalendarzu do końca czerwca nie odbędą się. Organizacja przyciągających tłumy mieszkańców Jarmarku Spichrzowego oraz Majówki na trawie musi zostać odłożona na później.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
8401
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W związku z zagrożeniem związanym z koronawirusem SARS-CoV-2 w całym kraju odwołano wszystkie imprezy masowe. Także w naszym mieście imprezy cykliczne, zaplanowane do rozpoczęcia wakacji, nie odbędą się.

Majówka na trawie oraz Jarmark Spichrzowy, dawniej organizowany jako Dni Grudziądza, to największe wydarzenia zapisane w kalendarzu Urzędu Miejskiego, które ze względu na panującą epidemię nie mogą zostać zorganizowane.

Głównym punktem zeszłorocznego majówkowego piknikowania na trawie było wspólne śniadanie na trawie. Śniadaniu towarzyszył jarmark żywności ekologicznej promujący regionalnych producentów zdrowego jedzenia oraz działania z zakresu edukacji ekologicznej. Na mieszkańców czekało także Kino pod Gwiazdami, liczne warsztaty, koncerty czy pokazy taneczne.

Natomiast podczas Jarmarku Spichrzowego obchodzono urodziny Grudziądza. Wydarzenie m.in. nawiązywało do handlowej tradycji i przeszłości kupieckiej naszego miasta. Przez dziewięć dni jarmarkowe uliczki zapełnione były mimami, baśniowymi postaciami, grajkami i szczudlarzami. Na Rynku i Błoniach rozbrzmiewała muzyka na żywo. Gościliśmy w Grudziądzu takie gwiazdy jak Dawid Kwiatkowski, Elektryczne Gitary, Piersi czy Roksana Węgiel.

Wraz z rozwojem sytuacji epidemicznej będą podejmowane kolejne decyzje dotyczące wydarzeń plenerowych z udziałem mieszkańców.

 

Natalia Granica

Biuro Prasowe i Medialne

Data dodania 07 maja 2020

Data edycji 07 maja 2020

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
8401
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany