19 listopad 2020

Dron dla Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu

fot. UM Grudziądz
Prezydent Maciej Glamowski przekazał Miejskiej Komendzie Policji w Grudziądzu drona do zadań specjalnych. Dron ma służyć do patrolowania terenów leśnych i zielonych, jak np. Błonia Nadwiślańskie. Przyda się również do poszukiwań osób zaginionych.
REKLAMA


– Dobra współpraca samorządu i Komendy Miejskiej Policji to na pewno gwarancja większego bezpieczeństwa mieszkańców miasta. Takie nowoczesne rozwiązania techniczne jak dron, z pewnością pomogą naszym policjantom w wykonywaniu ich trudnej i tak ważnej pracy – mówił Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

Bezzałogowy statek powietrzny typu dron Yuneec H520 z kamerą termowizyjną CGEOT ułatwi dostęp do miejsc, których osobista inspekcja mogłaby być utrudniona lub niebezpieczna dla funkcjonariuszy. Skróci również czas prowadzonych czynności i zwiększy ich mobilność. Wykorzystywany będzie m.in. do zadań związanych z poszukiwaniem osób zaginionych, monitorowaniem miejsc, w których często dochodzi do wykroczeń oraz monitorowaniem imprez masowych.

Urządzenie pozwala na wykonywanie bardzo precyzyjnych ujęć co jest niezwykle ważne nie tylko przy filmowaniu ruchomych obiektów, ale także przy tworzeniu map 2D i 3D. Otwarte SDK pozwala nam na spersonalizowanie bezzałogowego statku powietrznego konkretnie pod nasze potrzeby. Zainstalowana kamera przeznaczona jest do pracy przy słabym oświetleniu. Dzięki termowizji można mierzyć i wyświetlać temperatury badanych obiektów.

Jest to pierwszy dron na stanie grudziądzkiej policji. Koszt dronu wyniósł 16 tysięcy złotych. Zakup został sfinansowany z rezerw wydziału zarządzania kryzysowego.

 

Beata Adwent

Rzecznik Prasowy

Data dodania 19 listopada 2020

Data edycji 19 listopada 2020

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-11-27 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-28 17:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-11 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-21 18:00
miejsce
Parafia Podwyższenia Krzyża...
wstęp biletowany