25 październik 2019

Dwunastka ma 60 lat

fot. UM Grudziądz
1 września 1959 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 przekroczyli po raz pierwszy progi szkoły. W piątek odbyła się uroczystość z okazji 60. urodzin placówki. Uczczono ten piękny jubileusz na deskach grudziądzkiego Teatru.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
942
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

 25 października Szkoła Podstawowa nr 12 im. Synów Pułku w Grudziądzu obchodziła 60-lecie istnienia. „Święto szkoły to chwila zadumy nad tym co już minęło, co już za nami. To okazja to wspomnień i przypomnienia kart historii. A te nasza szkoła ma mocno zapisane. Po raz pierwszy dzwonek w murach naszej szkoły zadźwięczał 1 września 1959 roku.” – mówiła Dyrektor SP nr 12 Anna Hausman. Dyrektor podziękowała także rodzicom za wsparcie i zaangażowanie w życie szkoły.

Obchody jubileuszu to idealny czas do refleksji. W części artystycznej uczniowie przybliżyli zebranym bogatą historię placówki, która istnieje w dużej mierze dzięki lokalnej społeczności. Ponadto Pani Anna Hausman podczas przemówienia nawiązała do wydarzeń z przeszłości, a także wspomniała i podziękowała byłej kadrze.

60 lecie to naprawdę piękny jubileusz. To znaczy, że za tą szkołą po pierwsze idzie tradycja, ale to znaczy również, że państwo przez ten czas zdążyli stworzyć własny pomysł na tę wyjątkową placówkę oświatową i tego gratuluję. Przez ten długi czas, przez te mury przewinęło się wiele pokoleń młodych grudziądzan, którzy z tejże szkoły wyfrunęli w świat. Również wielu wspaniałych nauczycieli zostawiło w tej szkole swoje serca.” – mówił Wiceprezydent Szymon Gurbin.

Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili m.in.: Wiceprezydent Szymon Gurbin, Poseł na Sejm RP Tomasz Szymański, Radny Sejmiku Wojewódzkiego Kujawsko-Pomorskiego Robert Malinowski, Sekretarz Miasta Andrzej Cherek, Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty Maria Mazurkiewicz, Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego Kamila Melkowska-Lemke, Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Anna Stachula-Rębisz, dyrektorzy grudziądzkich szkół, nauczyciele oraz absolwenci. Licznie reprezentowani byli także rodzice dzieci uczęszczających do 60-latki.

Obecni goście mieli okazję obejrzeć program artystyczny w wykonaniu uczniów, którzy wspominali historię szkoły. Nagrodzono go gromkimi oklaskami.

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
942
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-10-15 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-17 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-21 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:30
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany