16 listopad 2019

Dzieci z Lotniska mają nowe miejsce do zabawy

fot. UM Grudziądz
15 listopada odbyło się uroczyste otwarcie nowego placu zabaw na osiedlu Lotnisko. Projekt wykonany w ramach GBO 2019 poprawi estetykę i wzbogaci wyposażenie osiedla w profesjonalne miejsce zabaw dla dzieci.
REKLAMA

Projekt „Budowa placu zabaw na Osiedlu Lotnisko” powstał w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego 2019.

To kolejny dowód, że GBO jest potrzebny. Mamy też przynajmniej pewność, że robimy coś w miejscu, które akceptują mieszkańcy. Tutaj mieszkańcy mają decydujący głos i to jest największa wartość – mówi Dyrektor Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku Izabela Piwowarska.

Zadanie polegało na budowie bezpiecznego i nowoczesnego placu zabaw dla dzieci z osiedla Lotnisko. Na placu postawiono: zestaw zabawowy, zestaw sprawnościowy, piaskownicę, bujak sprężynowiec, huśtawkę „ważka”, huśtawkę potrójną wahadłową, zestaw „samolot”, ławkę oraz dwa stojaki na rowery. Pod wszystkimi urządzeniami ułożono bezpieczną nawierzchnię z piasku

Na terenie objętym zadaniem do tej pory był także plac zabaw, który z uwagi na zły stan techniczny urządzeń zabawowych oraz obowiązujące przepisy został zdemontowany. Liczę, że na realizacji zadania zyskają głównie rodziny z dziećmi mieszkający na terenie osiedla Lotnisko. Budowa placu zabaw w tym miejscu uporządkuje także zagospodarowanie terenu co przyczyni się do rozwoju atrakcyjności infrastruktury osiedla Lotnisko. – mówi wnioskodawca projektu Alicja Mroczka.

Wnioskodawcą zadania była Pani Alicja Mroczka. Plac zabaw przy ulicach Skarżyńskiego oraz Polskich Skrzydeł wyremontowała firma Jordan z Torunia. Koszt inwestycji wyniósł 113.768,85 zł brutto.

W konferencji prasowej wzięli udział: Prezydent Maciej Glamowski, Dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej Ewa Niewiadomska-Roman, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku Sylwia Piwowarska oraz pomysłodawczyni projektu Alicja Mroczka.


Biuro Prasowe Prezydenta

PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-01-31 19:30
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-01 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-08 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-14 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany