reklama
kategoria: Miasto
27 marzec 2011

Dziś w nocy przestawiliśmy zegarki

zdjęcie: Dziś w nocy przestawiliśmy zegarki / Dziś w nocy przestawiliśmy zegarki
Dziś w nocy przestawiliśmy zegarki
Rok w rok, w ostatnią niedzielę marca przestawiamy zegarki o godzinę do przodu. Tym samym, witamy w Polsce czas letni, który potrwa aż do 30 października.
REKLAMA
Data zmiany czasu z zimowego na letni jest ruchoma. W zeszłym roku było to 28, a dwa lata temu 29 marca. Co ciekawe, tą samą czynność wykonała w marcu ludność aż 70 krajów świata, w tym między innymi: USA, Meksyku oraz Kanady. Dziś wraz z nami wskazówki zegara z godziny 2 na godz. 3 przesunęła cała Unia Europejska.

Skąd pomysł na wprowadzenie podziału na „czas letni” oraz „czas zimowy”? Poprzez zmianę czasu automatycznie dzień staje się dłuższy, a co za tym idzie efektywniej wykorzystujemy światło słoneczne. Minusy tego zabiegu? Mniej snu dzisiejszej nocy. Nie ma się jednak co martwić. Plusów jest o wiele więcej, a ten kto dzisiaj się nie wyśpi, odeśpi jesienią. Wtedy, wraz ze zmianą czasu na zimowy, nasz sen potrwa o godzinę dłużej.

PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Grudziądz
0.3°C
wschód słońca: 07:58
zachód słońca: 15:33
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2026-01-09 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2026-01-11 15:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2026-01-11 18:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2026-01-13 18:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany