23 październik 2020

Grudziądzcy kolarze najszybsi w kraju

fot. UM Grudziądz
Zawodnicy Autonomicznej-Ludowej Kolarskiej Sekcji „Stal” Grudziądz ponownie stanęli na podium. Tym razem reprezentowali nasze miasto na Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Torowym w Pruszkowie.
REKLAMA

 20-23 października, na torze kolarskim w Pruszkowie, odbywają się Mistrzostwa Polski na Torze w kategorii Elita. W zawodach rywalizują zawodnicy i zawodniczki Autonomicznej-Ludowej Kolarskiej Sekcji „Stal” Grudziądz.

W pierwszym dniu zawodów drużyna w składzie Rafał Sarnecki, Mateusz Rudyk, Krzysztof Maksel oraz Cezary Łączkowski zdobyła złoty medal w sprincie drużynowym, zaś reprezentacja w składzie Gracjan Dąbrowski, Radosław Laskowski i Michał Rząca zajęła trzecie miejsce.

Również kobiety stanęły na podium w rywalizacji drużynowej. W sprincie srebrny medal zdobyły Urszula Łoś, Maja Tracka, Natalia Głowacka, natomiast w wyścigu na 4000 metrów trzecie miejsce wywalczyły Wiktoria Milda, Iga Wiklińska, Julia Włodarczyk i Karolina Urban.

Statuetki z Pruszkowa przywiozą także indywidualni zawodnicy. W wyścigu na 250 metrów ze startu zatrzymanego złoty medal wywalczył Mateusz Rudyk, a srebrny Rafał Sarnecki. Natomiast wśród kobiet złoty medal zdobyła Urszula Łoś.

W drugim dniu zawodów Mateusz Rudyk był najszybszy w sprincie, a Cezary Łączkowski niemal dwie lokaty za nim. W rywalizacji kobiet ponownie triumfowała Urszula Łoś.

Kolejnego dnia zawodów kolarze rywalizowali w kategorii keirin. Urszula Łoś zajęła trzecie miejsce, a Krzysztof Maksel został Mistrzem Polski.

Na dzień dzisiejszy zaplanowano wyścigi kobiet i mężczyzn: wyścig w konkurencji omnium, wyścig na 500 m oraz wyścig na 1000 m.

 

Natalia Granica

Biuro Prasowe i Medialne

Data dodania 23 października 2020

Data edycji 23 października 2020

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany