12 luty 2024

Grudziądzkie Forum Organizacji Pozarządowych

zdjęcie: Grudziądzkie Forum Organizacji Pozarządowych / fot. UM Grudziądz
fot. UM Grudziądz
Przed nami pierwsze Grudziądzkie Forum Organizacji Pozarządowych, czyli NGO. Odbędzie się ono 27 lutego, a więc w Światowym Dniu Organizacji Pozarządowych, którego gościem specjalnym będzie Jakub Wygnański, socjolog i współtwórca idei organizacji pozarządowych w Polsce. Wydarzenie obejmie też część poświęconą pozyskiwaniu środków na cele społeczne z różnych źródeł, w tym marszałkowskich.
REKLAMAGrudziądzkie Forum NGO odbędzie się w Spichlerzu 57. Rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 15.00. Spotkanie służyć ma integracji lokalnych organizacji. Jego ideą jest również pokazanie, że głos i działalność osób społecznie zaangażowanych i pasjonatów, prowadzić mogą do wielu cennych zmian w naszym lokalnym środowisku. To przedsięwzięcie cenne tym bardziej, o ile zazwyczaj są to osoby przedsiębiorcze i pomysłowe. Innymi słowy: oddolna inicjatywa bywa niekiedy bardzo wartościowa, a organizacje pozarządowe niejako siłą rzeczy ją wyzwalają.

- To często od pasjonatów czy działaczy społecznych płyną innowacje i nietuzinkowe działania, wykraczające poza przyjęte powszechnie schematy. Dlatego pierwsze Forum NGO, które organizujemy, poświęcone jest tematowi innowacji społecznych i potencjałowi, jaki drzemie właśnie w organizacjach pozarządowych – podkreśla Prezydent Maciej Glamowski.

– W naszym mieście jest wiele, bo blisko 200 stowarzyszeń, fundacji i organizacji skupiających się na pomaganiu - mówi Ewa Niewiadomska-Roman Dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej. - Otwieramy więc przestrzeń do debaty społecznej, skupionej na ludziach, którzy swoje życie poświęcają zarówno pasji, jak i pomaganiu drugiemu człowiekowi. Chcemy wsłuchiwać się w Wasz głos i zrozumieć Wasze potrzeby. To wszystko jest zbieżne z ideą Spichlerza 57, który uruchomiliśmy z myślą o Was.

Założeniem Światowego Dnia Organizacji Pozarządowych jest inspirowanie ludzi do aktywnego angażowania się w działalność organizacji pozarządowych i kreowanie warunków sprzyjających symbiozie między organizacjami pozarządowymi oraz sektorem publicznym i prywatnym. Organizacje Pozarządowe dzielą się tego dnia swoją wiedzą i doświadczeniami. Edukują też innych na temat wpływu, jaki wywierają na otaczającą nas rzeczywistość.

Uniwersalną koncepcją Światowego Dnia NGO jest świętowanie, upamiętnianie i współpraca różnych organizacji pozarządowych z całego świata oraz stojących za nimi osób. Także tej idei poświęcone będzie grudziądzkie forum, którego szczegółowy program dostępny jest tutaj.

Pomysłodawcami i organizatorami wydarzenia są Urząd Miejski w Grudziądzu oraz Miejska Rada Działalności Pożytku Publicznego.

 

Marcin Mielnicki
Urząd Miejski w Grudziądzu

Data dodania 12 lutego 2024

Data edycji 12 lutego 2024

PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Grudziądz
4.2°C
wschód słońca: 06:49
zachód słońca: 17:07
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2024-03-09 17:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-17 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-07 17:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-08 19:00
miejsce
Amuza Bistro, Grudziądz, Szosa...
wstęp biletowany