26 listopad 2019

Jubileusz Polskiego Czerwonego Krzyża

fot. UM Grudziądz
PCK działa na rzecz osób najbardziej potrzebujących, ubogich, chorych, niepełnosprawnych oraz mniejszości narodowych. Prowadzi szkolenia w zakresie aktywizacji zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Organizacja zajmuje się tym wszystkim już od stu lat. Wczoraj w Klubie Akcent obchodziliśmy ten piękny jubileusz.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
846
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Polski Czerwony Krzyż niesie pomoc ofiarom w sytuacjach klęsk żywiołowych i katastrof na świecie, jak również przygotowuje społeczeństwo do właściwych zachowań w sytuacjach podobnych kryzysów.

Podczas obchodów 100-lecia istnienia PCK wręczono odznaczenia dla honorowych krwiodawców oraz medale w dowód uznania za wieloletnie efektywne wsparcie Polskiego Czerwonego Krzyża. Wyróżniono także osoby, które w szczególny sposób przyczyniły się w propagowaniu idei Polskiego Czerwonego Krzyża i idei honorowego krwiodawstwa. W tym roku Minister Zdrowia Rzeczypospolitej Polski nadał wysokie wyróżnienia – Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu. W Grudziądzu aż 17 dawców otrzymało to zaszczytne wyróżnienie.

– Dziękuję serdecznie organizatorom tej uroczystości, że mogę tu w Grudziądzu obchodzić stulecie istnienia Polskiego Czerwonego Krzyża. To środowisko działaczy i wolontariuszy czerwonokrzyskich jest w naszym mieście bardzo aktywne i bardzo ważne dla naszej lokalnej społeczności. – mówił Wiceprezydent Szymon Gurbin.

Punkt opieki nad chorym w domu działa już w Grudziądzu 56 lat. W 2019 roku punkt objął opieką 298 chorych, którymi zajmuje się prawie 120 Sióstr PCK. Ponadto grudziądzki Czerwony Krzyż objął opieką dzieci niepełnosprawne – 35 dzieci objętych specjalistyczną opieką. W Grudziądzu w Stowarzyszeniu Polskiego Czerwonego Krzyża działają: jeden Klub Wiewiórka PCK, 35. szkolnych Kół PCK, 8. Klubów Honorowych Dawców Krwi, Koło Środowiskowe PCK oraz Koło Sióstr PCK.

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
846
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-10-15 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-17 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-21 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:30
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany