14 wrzesień 2020

Katarzyna Bonda w Akcencie

fot. UM Grudziądz
W październiku wszystkich miłośników kryminałów zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Bondą. Darmowe wejściówki można już odbierać w Bibliotece Miejskiej.
REKLAMA

1 października nasze miasto odwiedzi jedna z najpopularniejszych, polskich autorek – Katarzyna Bonda. Spotkanie z autorką odbędzie się w Klubie Akcent o godzinie 18:00. Rozmowę z autorką poprowadzi Beata Kastner.

Liczba miejsc ograniczona, dlatego obowiązują wejściówki, które można odbierać w Wypożyczalni Głównej Biblioteki Miejskiej przy ul. Legionów 28, w godzinach funkcjonowania placówki. Jedna osoba może odebrać dwie wejściówki. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Spotkanie na żądanie – odsłona druga”, które dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To drugie spotkanie z tego cyklu w tym roku.

Katarzyna Bonda – jedna z najpopularniejszych autorek powieści kryminalnych w Polsce. Z wykształcenia dziennikarka i scenarzystka. Urodzona w 1977 w Białymstoku. Obecnie mieszka w Warszawie. Wszystkie jej powieści zyskały status bestsellerów. Jest autorką trylogii kryminalnej z Hubertem Meyerem: „Sprawa Niny Frank”, „Tylko martwi nie kłamią”, „Florystka”, dokumentów kryminalnych „Polskie morderczynie” i „Zbrodnia niedoskonała” oraz podręcznika „Maszyna do pisania”. Ogromną popularność oraz prestiżowe nagrody (ponad 2 miliony sprzedanych egzemplarzy w Polsce) przyniosła jej seria z profilerką Saszą Załuską: „Pochłaniacz”, „Okularnik”, „Lampiony”, „Czerwony Pająk”. Autorka za dzieło „Pochłaniacz” otrzymała Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Kryminałów 2015, natomiast za „Okularnika” – nagrodę Bestsellery Empiku 2015. Prawa do wydań zagranicznych zostały dotąd sprzedane do 15 krajów, zakupiły je największe wydawnictwa na świecie, m.in. Hodder & Stoughton i Penguin Random House.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

fot.: Ania Dziewulska Photography
 

Natalia Granica

Biuro Prasowe i Medialne

Data dodania 14 września 2020

Data edycji 14 września 2020

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany