14 listopad 2019

Koncert w ciemności

fot. UM Grudziądz
„Muzyka w ciemności” to unikatowe wydarzenie, które już w sobotę zagości w Centrum Kultury Teatr. Muzykę słyszymy, czujemy oraz widzimy. A co by się stało, jakbyśmy wyłączyli zmysł widzenia i zaczęli polegać tylko na zmyśle słuchu, który całkowicie oddałby się muzyce? 16 listopada będziemy mieli okazję to sprawdzić. 
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
875
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Centrum Kultury Teatr przygotowało dla melomanów całkowicie nową propozycję. 16 listopada o godzinie 19:00 odbędzie się koncert w ciemności, podczas którego wybrzmią dźwięki mis i gongów oraz pianina.

Gasną światła, zaczyna się koncert – muzyka wypełnia przestrzeń, otula nas pięknymi dźwiękami. Na ten krótki czas świat zewnętrzny znika, a my dajemy się przenieść do lepszej i lżejszej przestrzeni.

„Muzyka w ciemności” to nowa propozycja Centrum Kultury Teatr. CKT chce zaproponować swoim widzom koncert jakiego jeszcze nie było. Widzowie zasiądą z artystami na scenie. Zgaśnie światło i w kompletnej ciemności słuchać będą muzyki subtelnej, ilustracyjnej. Organizatorzy mają zamiar zaskoczyć uczestników doskonałym wykonaniem, a z drugiej strony sprawdzić wspólnie, czy gdy nic nas nie rozprasza to dźwięk dotrze do nas nieco inaczej. Wyostrzy się zmysł słuchu i pobudzi wyobraźnia.

W listopadowy wieczór na teatralnej scenie zagra mistrz fortepianu, młody i utalentowany Sławek Jaskułke. Po koncercie pianisty widzowie zostaną zaproszeni na krótką przerwę, podczas której serwowane będą gorące napoje i słodkie przekąski. Natomiast w drugiej części wieczoru odbędzie się koncert mis i gongów w wykonaniu Katarzyny Biernat. 

 

Sławek Jaskułke polski pianista jazzowy, kompozytor muzyki fortepianowej, orkiestrowej, teatralnej i filmowej, aranżer, producent muzyczny. Artysta poruszający się w obszarach muzyki ilustracyjnej i kontemplacyjnej. Jego twórczość inspirowana przyrodą (album „Sea”) i naturą człowieka („Senne”) wyraźnie podąża w kierunku kolorystyki i barwy dźwięku. Artysta ma za sobą występy na największych scenach świata, m.in. Carnegie Hall w Nowym Jorku, Symphony Hall w Chicago, International Performing Arts Center w Moskwie. Brał udział w największych światowych festiwalach, m.in. North Sea Jazz Festival, Berlin Jazz Fest, Red Sea Jazz Festival, Padova Jazz Festival, Garana International Jazz Festival, Jazz Jamboree. Artysta Jest absolwentem Katedry Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Był trzykrotnie nominowany do prestiżowej nagrody Polskiego Przemysłu Fonograficznego "Fryderyk", zdobywając ją w kategorii "Jazzowy Album Roku" (Namysłowski "Assymetry" 2006). Obecna twórczość Sławka Jaskułke skoncentrowana jest na muzycznych detalach. Po wielu latach muzycznych poszukiwań artysta doszedł do momentu, w którym ważna stała się dla niego cisza i spójna forma całości.

Katarzyna Biernat – „Podążając za głosem serca świat sprzyja mi w realizacjach marzeń. Z ogromną wdzięcznością oddaję się kolejnym procesom poznawania siebie. Uwielbiam spotkania z ludźmi. Poznawać ich sposób patrzenia na świat, wymieniać się doświadczeniami. Głęboko wierzę, że mamy w sobie moc samouzdrawiania. W swoich terapiach zachęcam do holistycznego spojrzenia na siebie. W diagnozie często pomagają mi kamertony lub bańki. Te wspaniałe narzędzia w sposób bardzo wyraźny potrafią nakierować na części ciała, które potrzebują szczególnej opieki. Największymi moimi nauczycielami są moje dzieci. To one przyczyniły się do moich poszukiwań jak radzić z sobie z przychodzącymi do nas chorobami i bólami. Wszelkie nowe terapie były przeprowadzane w pierwszej kolejności na członkach mojej rodziny. To oni są dowodem na skuteczność ich działania.”

Ze względu na relaksacyjny charakter koncertu i niestandardowe miejsce dla widowni, organizatorzy sugerują dobór wygodnej odzieży. Proszą także o nie zabieranie ze sobą telefonów komórkowych, gdyż wibracje i dźwięki dzwonków mogą zakłócić odbiór muzyki.

 

Bilety 35 zł, 40 zł

 

CKT

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
875
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-10-15 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-17 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-21 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:30
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany