Konsultacje społeczne Gminnego Programu Rewitalizacji
Gminny Programu Rewitalizacji Miasta Grudziądza na lata 2024-2035 wyznacza cele i kierunki działania w perspektywie długookresowej. Program ten uczyni możliwą realizację zintegrowanych, kompleksowych i skoncentrowanych terytorialnie przedsięwzięć rewitalizacyjnych na rzecz lokalnej społeczności, dotyczących gospodarki, ładu przestrzennego oraz zrównoważonego rozwoju.
Rewitalizacja stanowi proces wyprowadzania ze stanu kryzysowego obszaru zdegradowanego, określonego w Uchwale nr LXXXI/709/23 Rady Miejskiej Grudziądza z dnia 27 września 2023 r. w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Miasta Grudziądza.
Rewitalizacja prowadzona jest w sposób kompleksowy, poprzez zintegrowane działania na rzecz lokalnej społeczności, przestrzeni i gospodarki, skoncentrowane terytorialnie, prowadzone przez interesariuszy procesu rewitalizacji, którymi są w szczególności:
- mieszkańcy obszaru rewitalizacji oraz właściciele, użytkownicy wieczyści nieruchomości i podmioty zarządzające nieruchomościami znajdującymi się na tym obszarze;
- mieszkańcy Grudziądza inni niż wymienieni w pkt. 1;
- podmioty prowadzące lub zamierzające prowadzić na obszarze gminy – miasto Grudziądz działalność gospodarczą;
- podmioty prowadzące lub zamierzające prowadzić na obszarze gminy – miasto Grudziądz działalność społeczną, w tym organizacje pozarządowe i grupy nieformalne;
- jednostki organizacyjne jednostek samorządu terytorialnego;
- organy władzy publicznej;
- podmioty, inne niż wymienione w pkt. 6, realizujące na obszarze rewitalizacji uprawnienia Skarbu Państwa.
Celem konsultacji społecznych jest uzyskanie od interesariuszy procesu rewitalizacji opinii w przedmiocie projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Grudziądza na lata 2024-2035.
Marcin Mielnicki
Urząd Miejski w Grudziądzu
Data dodania 08 kwietnia 2024
Data edycji 08 kwietnia 2024