22 październik 2020

Miasto dopłaca do sterylizacji i kastracji psów i kotów

fot. UM Grudziądz
Jak co roku miasto dofinansowuje sterylizację oraz kastrację czworonogów. Mieszkańcy mogą zapisać zarówno swojego pupila, jak i koty wolno żyjące, na zabieg do wybranych placówek weterynaryjnych. Na dzień dzisiejszy zostały jeszcze środki na te cele.
REKLAMA

 Miasto od kilku lat prowadzi akcję dofinansowania zabiegów kastracji i sterylizacji zwierząt właścicielskich. Celem działania jest popularyzacja tej najbardziej skutecznej i humanitarnej metody ograniczenia nadpopulacji psów i kotów domowych, co w efekcie końcowym zminimalizuje liczbę zwierząt trafiających do schronisk. Mieszkańcy Grudziądza mogą skorzystać ze wsparcia do 16 grudnia lub do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel.

Urząd Miejski w Grudziądzu dofinansowuje zabiegi sterylizacji i kastracji w wysokości 150 złotych w przypadku kotki i 70 złotych przy kocurze. Natomiast zabiegi dla suczek i psów to dopłaty w wysokości 350 i 300 złotych. Jednak należy pamiętać, właściciel jest zobowiązany do pokrycia ewentualnych pozostałych kosztów bezpośrednio u weterynarza realizującego usługę.

Wykaz lecznic

Warunkiem udziału w akcji jest ujęcie danego psa podlegającego zabiegowi sterylizacji bądź kastracji w miejskim systemie identyfikacji zwierząt. Oznacza to, że psy które do tej pory nie zostały oznaczone elektronicznym „czipem” w dniu przeprowadzanego zabiegu będą dodatkowo oznakowane. 

Dodatkowo mieszkańcy, którzy spotkają w swojej okolicy bezdomnego kota, mogą zgłosić ten fakt do koordynatorów projektu. Akcja kastracji lub sterylizacji kotów wolno żyjących odbywa się w ramach współpracy Urzędu Miejskiego z Fundacją FOR ANIMALS Oddział Grudziądz (tel. 500 191 264) i Fundacją Siedem Życzeń (tel. 600 440 280).

 

Natalia Granica

Biuro Prasowe i Medialne

Data dodania 22 października 2020

Data edycji 22 października 2020

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany