22 maj 2012

Między nami facetami, czyli jak zdemolować pół miasta

zdjęcie: Między nami facetami, czyli jak zdemolować pół miasta / Fot. materiały prasowe dystrybutora
Fot. materiały prasowe dystrybutora
Czego pragną faceci? Dobre pytanie. Jak mówią, apetyt rośnie w miarę jedzenia – doskonale wiedzą o tym bohaterowie najnowszej produkcji Nimy Nourizadeha o tajemniczo brzmiącej nazwie "Projekt X". Postanowili oni zorganizować imprezę, o której będzie mówiło całe miasto. Czy im się to udało? Sprawdź koniecznie.
REKLAMA
Kiedy trzech niepozornie wyglądających młodych mężczyzn zabiera się za organizację - zdawałoby się - pierwszej poważnej imprezy w ich życiu, wydaje się, że i tak nic z tego nie wyjdzie. Nie są znani w swoim środowisku, nie mogą pochwalić się zbyt szerokim kręgiem znajomych i – o zgrozo – żaden z nich nie ma nawet dziewczyny. Mają za to mnóstwo pomysłów, jak zrobić coś, o czym szybko nie zapomni całe miasto. Nie spodziewają się jednak, że stworzyli "potwora", który wkrótce pochłonie nie tylko najbliższą okolicę, ale pół kraju. Od czego wszystko się zaczęło? Grunt to przecież doby pomysł.

Bez zahamowań

Prowodyrem całego zamieszania jest Costa. Wydaje się, że to właśnie jemu z trojga znajomych zależy najbardziej, żeby marzenia o sławie przybrały realny kształt. Dlatego też bagatelizuje prośby Toma – kumpla, w którego domu planują zorganizować balangę i zamiast 50 osób zaproszenie na z pozoru niewinne urodzinowe party otrzymuje cała szkoła. Organizatorzy są w siódmym niebie – przyszły najgorętsze laski, alkohol leje się strumieniami, nikt nie myśli o jakichkolwiek zahamowaniach. Chciałoby się powiedzieć – ale to już było. Owszem, było. "Kac Vegas", "American Pie" czy "Wieczny student" – filmów o podobnej tematyce jest przecież mnóstwo. Mimo to należy przyznać, że twórcy "Projektu X" posunęli się o wiele dalej. Bez zbędnego moralizatorstwa czy jakiegokolwiek tłumaczenia zdemolowali połowę miasta. Seks, narkotyki, niekontrolowane szaleństwo – wszystko to jest ogólnodostępne.

Komedia reklamowana jest jako ostrzeżenie dla policji i rodziców na całym świecie. Do tej pory bowiem nie wiadomo, ile osób odwiedziło Toma i jego znajomych na imprezie, ile litrów alkoholu się przelało i jakie poniesiono straty? Luksusowe auto ojca na dnie basenu, kompletnie zdewastowany dom i spalona okolica – wszystko to jednak szybko poszło w niepamięć, kiedy po powrocie do szkoły, przyjaciele zostali nagrodzeni przez uczestników balangi burzą oklasków... Jakie konsekwencje ponieśli chłopacy? Zapraszamy na film.

Film "Projekt X" obejrzysz na dużym ekranie w Centrum Filmowym Helios.

Nasza ocena: 3Zdjęcia: Materiały prasowe dystrybutora filmu

PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Grudziądz
-5.8°C
wschód słońca: 07:43
zachód słońca: 15:27
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2023-12-08 20:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-12 19:00
miejsce
Amuza Bistro, Grudziądz, Szosa...
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-15 20:00
miejsce
Pub Czarny Krążek, Grudziądz, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-17 15:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany