28 listopad 2019

Nie będzie plenerowego Sylwestra ani fajerwerków

fot. UM Grudziądz
Noc Sylwestrowa wielu osobom kojarzy się z pokazem fajerwerków oraz koncertami plenerowymi. W tym roku w Grudziądzu będzie inaczej. Prezydent Maciej Glamowski podjął decyzję, aby zrezygnować zarówno z plenerowego Sylwestra, jak i z pokazu sztucznych ogni.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Po rozmowie z mieszkańcami oraz sugestiach ze strony radnych, Prezydent ogłosił, że w tym roku miejskiego Sylwestra nie będzie.

- Warto tego dnia pomyśleć o naszych czworonożnych przyjaciołach, którzy z powodu hałasu i fajerwerków przeżywają ogromny stres - argumentuje Prezydent Maciej Glamowski.

Świadomość tego, czym kilkunastuminutowy pokaz fajerwerków jest dla zwierząt, rośnie z każdym rokiem. Huk i chaos wywołuje u wielu z nich panikę. Zmuszone są uciekać na oślep. Ten dzień jest wyjątkowo pracowity dla pracowników schronisk. To tutaj najczęściej trafiają uciekające zwierzęta, które później nie mogą znaleźć drogi do domu. Wiele z tych zwierząt wpada też pod samochód, albo ich serca nie wytrzymują stresu.

U niektórych czworonogów skutki nocy sylwestrowej są odczuwalne jeszcze przez wiele miesięcy. Mają stany lękowe i nerwicę. Równie ciężko znoszą to dzikie zwierzęta.

Prezydent ma nadzieję, że decyzja o rezygnacji z fajerwerków zainspiruje również mieszkańców do tego, by sami z nich rezygnowali.

W poprzednich latach z tego powodu z pokazu fajerwerków zrezygnowały również inne miasta, m.in. Toruń czy Szczecin.

Koszt tego wydarzenia był szacowany na 56 tys. zł.

 

Beata Adwent
Biuro Prasowe i Medialne

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-09-26 19:00
miejsce
Sztukateria Art&Music Pub,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-25 15:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-14 17:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany