21 maj 2020

Nietypowy wernisaż w Galerii Akcent

fot. UM Grudziądz
W czwartek odbędzie się wernisaż wystawy grudziądzkiej artystki. Jednak ze względu na panującą epidemię, w wydarzeniu nie będzie mogła brać udziału publiczność. Mimo to, zorganizowany zostanie wirtualny wernisaż, z którego transmisję będzie można obejrzeć za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
8847
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Ewa Grzeszczuk znana jest jako kurator wystaw w Galerii Akcent. Tym razem w Akcencie pojawią się fotografie tej grudziądzkiej artystki. Zdjęcia, które pokaże nam autorka zamknięte zostały w tytule „Rdzawki”, a uroczyste otwarcie ekspozycji zaplanowano na 21 maja o godz. 18.00. Jednak wernisaż odbędzie się bez udziału publiczności. Transmisja z wydarzenia będzie dostępna na Facebooku Klubu Akcent.

Wystawa za zwiedzających będzie dostępna od 22 maja do 14 czerwca. Galeria w tym czasie będzie otwarta od poniedziałku do piątku od 11:00 do 18:00. Wprowadzona zostaje jednak przerwa techniczna od 13:30 do 14:00. Dodatkowo wystawa otwarta będzie także w dwie niedziele czerwca – 7 i 14 od 11:00 do 16:00. W te dni również będzie obowiązywała przerwa techniczna.

Przypominamy, że na terenie Galerii Akcent mogą przebywać jednocześnie maksymalnie cztery osoby zwiedzające i każda z nich zobowiązana jest do zasłaniania ust i nosa.

Ewa Grzeszczuk – swoje pasje dzieli pomiędzy twórczość plastyczną, wokalną, próby aktorskie, fotografię i podróże. Przygląda się światu i ludziom, a poprzez różnorakie akty artystycznej kreacji wyraża siebie. W twórczości plastycznej czyni to poprzez grafikę, rysunek i pastel. Przez wiele lat była wokalistką grudziądzkiego zespołu „W drodze” śpiewającego poezję. Pisze wiersze, reżyseruje i wykonuje monodramy. Przez pięć lat współpracowała z Teatrem Sceny Poezji „Ja i Oni”. Po rozwiązaniu Teatru stworzyła w Bursie Szkolnej w Grudziądzu Szkolny Teatr Pantomimy ”MO-MI-M-A”. Obecnie organizuje i aranżuje wystawy w Galerii Akcent i w foyer Centrum Kultury Teatr. Ostatnią pasją Ewy jest fotografia, która zrodziła się z zamiłowania do podróży. Najczęstszym tematem jej zdjęć są portrety i architektura. Jest dobrym obserwatorem, a jej „ostrość” spojrzenia przedstawiają zdjęcia prezentowane na wielu wystawach zarówno indywidualnych, jak i zbiorowych. Ostatnio skupia się na projekcie pt. RDZAWKI. Są one realizacją ciekawego pomysłu na cykl zdjęć, a może w ogóle pomysłu na fotografowanie. Zdjęcia są metaforami, zdają się wykładnią stosunku autorki do rzeczywistości. Poprzez wybór obiektu, czy osoby portretowanej autorka uzewnętrznia swoją postawę: patrzy uważnie, wnikliwie, z czułością. Jest otwarta, ale też wie, co chce znaleźć (Jerzy Rochowiak)

 

Biuro Prasowe i Medialne

Data dodania 21 maja 2020

Data edycji 21 maja 2020

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
8847
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany