15 październik 2020

Nowe obostrzenia - zostań w domu

fot. UM Grudziądz
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformowali o kolejnych decyzjach dotyczących zwalczania epidemii koronawirusa SARS-CoV-2. Grudziądz nadal pozostaje w czerwonej strefie.
REKLAMA

Jak informował Premier strategicznym celem działań jest ochrona zdrowia i życia Polaków. Rząd zdecydował się powrócić do zalecenia zastosowanego wiosną, aby w miarę możliwości pozostawać w domach. Wśród nowych obostrzeń, które będą obowiązywały od soboty 17 października pojawiły się ograniczenia dotyczące pracy szkół ponadpodstawowych,  organizacji imprez, wesel czy wydarzeń kulturalnych. Do czerwonej strefy zostały włączone kolejne miasta i powiaty. Strefą czerwoną objęta została połowa kraju. Grudziądz nadal pozostaje w strefie czerwonej.

Co nowe obostrzenia oznaczają dla mieszkańców? Od przyszłego tygodnia zajęcia dla uczniów szkół ponadpodstawowych w naszym mieście prowadzone będą zdalnie. Od poniedziałku wprowadzony zostanie zakaz organizacja wesel czy rodzinnych imprez okolicznościowych. W sklepach i punktach handlowych wprowadzony zostanie limit – 5 osób na jedną kasę. Gastronomia będzie mogła funkcjonować w godzinach od 6.00 do 21.00, poza tymi godzinami dopuszczana jest działalność jedynie lokali oferujących dowóz. Liczba uczestników zgromadzeń publicznych zostaje ograniczona do 10 osób. Wydarzenia sportowe nadal będą się odbywały bez udziału publiczności, natomiast w wydarzeniach kulturalnych limit wynosi 25%. Działalność basenów, siłowni oraz aquaparków zostaje zawieszona od najbliższej soboty.

- Obserwujemy lawinowy wzrost zakażeń. Wśród znajomych i bliskich coraz więcej osób dotyka COVID-19. Dlatego proszę, stosujmy się do zaleceń. Dbajmy o siebie i innych. Nośmy maseczki, myjmy ręce i zachowujmy dystans społeczny. Sytuacja z którą przyszło nam się mierzyć daleko wykracza poza nasze wyobrażenia. Świat po epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 już nigdy nie będzie taki sam. Dlatego bądźmy razem, w tym szczególnie trudnym czasie – apeluje Prezydent Maciej Glamowski.

 

Beata Adwent
Rzecznik Prasowy

Data dodania 15 października 2020

Data edycji 15 października 2020

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
20253
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany