12 październik 2019

Nowy deptak dla mieszkańców Strzemięcina

fot. UM Grudziądz
Udało się zrealizować kolejne zadanie w ramach Grudziądzkiego Budżetu obywatelskiego 2019. To już 7 projekt, którego realizację ukończono na terenie naszego miasta. Deptak na Strzemięcinie zyskał nowy wygląd.
REKLAMA

Mieszkańcy ulic Korczaka i Jackowskiego od 20 września mogą cieszyć się nowo wyremontowanym deptakiem. W ramach projektu „Modernizacja deptaka, ławki, kosze na osiedlu Strzemięcin” wyremontowano deptak. Wzdłuż niego ustawiono ławki, kosze na śmieci oraz pojemniki na psie odchody. Uporządkowano także przestrzeń wokół nawierzchni betonowej.

Deptak to reprezentatywna przestrzeń, która wymaga odpowiedniej oprawy. Uporządkowano przestrzeń wokół miejsca inwestycji, dzięki czemu mieszkańcy z większą przyjemnością spędzają czas na świeżym powietrzu.

Zamontowane udogodnienia pozwolą w pełni korzystać z uroków tego miejsca i poprawią bezpieczeństwo oraz komfort mieszkańców Strzemięcina.


Wnioskodawcą i pomysłodawcą projektu był Pan Przemysław Kucharski. Całkowity koszt inwestycji to 95.321,72 zł.

W ramach projektu planowano także wybudować siłownię plenerową, jednak źle oceniono budżet inwestycji. Za porozumieniem stron zdecydowano się zmienić projekt i skupić się tylko i wyłącznie na deptaku.

 

Natalia Granica

Biuro Prasowe i Medialne

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany