15 wrzesień 2020

Nowy sezon DKf

fot. UM Grudziądz
Wrześniowy DKF oznacza Leśne kino w CEE. Kolejny sezon Dyskusyjnego Klubu Filmowego rozpocznie przyrodnicza produkcja na temat bocianów.
REKLAMA

  Czwartkowy wieczór poświęcony zostanie bocianom. 17 września, w Centrum Edukacji Ekologicznej, odbędzie się kolejna edycja „Leśnego kina” w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Tym razem na ekranie zagości produkcja przyrodnicza z 2015 roku w reżyserii duetu Saturnina and Artur Homan. Film „Kraina 1000 bocianów” czytać będzie oczywiście Krystyna Czubówna. Start wydarzenia o godzinie 20:00. Wstęp wolny.

Film jest… oczywiście o bocianach i o tym jak spędzają czas w naszym kraju. Od wiosennych przylotów, budowania gniazd, walki o najlepsze gniazdo, zdobywanie pokarmu, aż po opiekę nad pisklętami, naukę latania oraz jesienne odloty.

Zdjęcia zrealizowano na terenie obszaru Natura 2000 Ostoja Warmińska, ale w szczególności w bocianiej wsi Żywkowo – gdzie mieszka 30 osób i 60 bocianów. W okresie gdy w gniazdach są młode liczba bocianów jest czterokrotnie większa od liczby mieszkańców wsi. Jesteśmy właścicielem pierwszego w Polsce bocianiego gospodarstwa rolnego znajdującego się w Żywkowie, gdzie prowadzimy ekstensywną, przyjazną bocianom gospodarkę. Ekologicznymi kosiarkami są tu… koniki polskie oraz krowy rasy "polska czerwona", które przez cały rok zgryzają trawę na okolicznych łąkach. Cechą charakterystyczną "Ostoi Warmińskiej" jest rolniczy krajobraz. Pola i łąki przeplatane terenami podmokłymi tworzą niezwykle cenną mozaikę ekosystemów. Występuje tu wiele zagrożonych gatunków, które na Zachodzie Europy, ze względu na intensyfikację rolnictwa giną w zastraszającym tempie (źródło: Filmweb).

fot. Łukasz Szalkowski

 

Natalia Granica

Biuro Prasowe i Medialne

Data dodania 15 września 2020

Data edycji 15 września 2020

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany