12 maj 2022

Obchody Dnia Strażaka

fot. UM Grudziądz
Dziś, 12 maja, na Rynku odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka. Tegoroczne wydarzenie zbiegło się z trzydziestoleciem utworzenia w Polsce Państwowej Straży Pożarnej.
REKLAMA
Obecny system funkcjonuje od 1 lipca 1992 roku. Dzisiejsze uroczystości były doskonałą okazją do podziękowań wszystkim osobom pracującym w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu oraz druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Grudziądzkiego.

Była to też okazja do wręczenia nagród, odznaczeń i awansów. Oprócz strażaków, uhonorowano także uczniów grudziądzkich szkół podstawowych – laureatów konkursu „Nie wypalaj traw”. Ich organizatorem były Komenda Miejska PSP Grudziądz oraz Centrum Edukacji Ekologicznej, które ściśle współpracuje ze strażakami.

W uroczystościach udział wzięli między innymi parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa i służb mundurowych. W imieniu prezydenta Macieja Glamowskiego władze Miasta reprezentował sekretarz miasta Andrzej Cherek.

Dzień Strażaka stanowi wyśmienitą okazję do uhonorowania wszystkich funkcjonariuszy, którzy z narażeniem zdrowia i życia bohatersko pełnią zaszczytną służbę w Straży Pożarnej – mówił Andrzej Cherek. - Na ręce Pana Komendanta składam więc gorące podziękowania za codzienny Wasz trud, za ofiarność i poświęcenie oraz ryzyko, którego nie wahacie się ponosić dla bezpieczeństwa każdego z nas.


Karol Piernicki
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Grudziądz
22.1°C
wschód słońca: 04:37
zachód słońca: 20:44
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2022-05-20 19:30
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-22 17:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-25 19:00
miejsce
Amuza Bistro, Grudziądz, Szosa...
wstęp biletowany
kiedy
2022-07-01 18:30
miejsce
Dziedziniec Muzem im. ks.dr....
wstęp biletowany