reklama
kategoria: Miasto
14 czerwiec 2025

Obchody Święta Województwa za nami

zdjęcie: Obchody Święta Województwa za nami / fot. UM Grudziądz
fot. UM Grudziądz
W sobotę, 14 czerwca, w Grudziądzu mieszkańcy i goście bawili się na koncercie „Przystań Wolności” i rodzinno-naukowym pikniku AstroFestiwal na Marinie. Wspólnie skorzystaliśmy z licznych atrakcji kulturalnych, gastronomicznych i edukacyjnych przygotowanych z okazji Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
REKLAMA
Wspólne świętowanie rozpoczęło się od AstroFestiwalu, który odbywał się na terenie grudziądzkiej Mariny w godzinach 15.00–20.00. W programie znalazły się między innymi pokazy teleskopów i mobilne planetarium, eksperymenty naukowe i strefy kreatywne dla dzieci,  słowno-muzyczne widowisko „Po drugiej stronie teleskopu” Teatru Katarynka, spotkania z popularyzatorami: Jerzym Rafalskim, Bogumiłem Radajewskim („Astronarium TVP”) i Mateuszem Józefowiczem oraz degustacja „kosmicznych potraw” Mateusza Gesslera.

Koncert plenerowy „Przystań Wolności” rozpoczął się o 20.00 na Błoniach Nadwiślańskich. Wystąpili między innymi Asia Czajkowska, Bovska, Czesław Mozil, Jamala, Mela Koteluk, Mioush, Renata Przemyk i Tede. Za oprawę muzyczną odpowiadał Jan Smoczyński, a wydarzenie poprowadził Maciej Orłoś.



Emilia Augustynowicz

Urząd Miejski w Grudziądzu

Data dodania 14 czerwca 2025

PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Grudziądz
19.5°C
wschód słońca: 04:18
zachód słońca: 21:19
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2025-09-14 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2025-09-14 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2025-09-20 15:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2025-09-21 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany