3 październik 2019

Oświadczenie

fot. UM Grudziądz
W związku z dzisiejszym wydarzeniem w grudziądzkim ratuszu, Biuro Prasowe wydało oświadczenie:
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
595
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Szanowni Państwo,

Fala politycznego hejtu wylewanego na Prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego wydała dzisiaj zatrważający owoc.

Około godziny trzynastej do sekretariatu przy gabinecie Prezydenta wtargnął mężczyzna, który siekierą sterroryzował sekretarki. Jedna z nich miała ostrze przystawione do twarzy. Tylko bardzo odpowiedzialna reakcja obu Urzędniczek i zachowana przez Nie zimna krew sprawiły, że napastnik nie zdołał zrealizować swojego planu i nie dostał się do gabinetu Macieja Glamowskiego.

Pracowniczki biura zaalarmowały policję i straż miejską. Dzięki współpracy Urzędu Miejskiego z funkcjonariuszami napastnik został niebawem, przy ulicy Długiej, zatrzymany przez policję.

Krótko po rozpoczęciu swojej prezydenckiej kadencji Maciej Glamowski, poruszony śmiercią Pawła Adamowicza, zorganizował w Grudziądzu spotkanie z młodzieżą na temat hejtu w przestrzeni publicznej i w mediach społecznościowych. Niestety wydaje się, że ta spirala nienawiści nie ma końca. Nieustannie znajdują się ludzie, którzy regularnie sączą swoją nienawiść i swoją agresję. Prędzej, czy później ten przekaz trafia na podatny grunt szaleństwa, albo zwyczajnego zła.

Tym razem całe zdarzenie skończyło się sytuacją bezpośredniego zagrożenia życia i przerażeniem. Jednak karmiciele nienawiści są i pozostaną aktywni. Co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Jednak można i trzeba apelować do ludzi dobrej woli, aby wokół siebie nie dawali przyzwolenia na zachowania hejterskie, które z czasem wymykają się spod kontroli i przybierają zupełnie złowieszczą postać.

Beata Adwent
Rzecznik Prasowy

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
595
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-09-26 19:00
miejsce
Sztukateria Art&Music Pub,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-25 15:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-14 17:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany