16 październik 2019

Oświadczenie w sprawie Planu Postępowania Naprawczego

fot. UM Grudziądz
W dniu 15 października 2019 Regionalna Izba Obrachunkowa w Bydgoszczy wezwała gminę-miasto Grudziądz do opracowania Planu Postępowania Naprawczego.
REKLAMA
Choć wprowadzenie tej procedury wymusza na gminie szereg działań zmierzających do bardzo rygorystycznej dyscypliny finansowej, to jednak równocześnie przyjęcie tegoż programu otwiera przed władzami miasta ścieżkę prawną do ubiegania się o wsparcie finansowe ze strony rządu, np. w formie bezpośredniej pożyczki.

Plan Postępowania Naprawczego zostanie przedłożony przez Prezydenta Radnym podczas zwołanej w trybie nadzwyczajnym sesji Rady Miejskiej.

Należy podkreślić, że kwestia ubiegania się miasta o pomoc finansową udzieloną przez rząd jest działaniem równoległym do Pakietu Glamowskiego. W związku z tym plan oddłużenia Szpitala poprzez zaangażowanie Grudziądzkiego Holdingu Komunalnego S.A. oraz docelowe przekształcenie Lecznicy w spółkę kapitałową jest aktualny i konsekwentnie realizowany.

Suma tych wszystkich działań ma zapewnić Grudziądzowi, a w tym Szpitalowi, jako strategicznie ważnemu elementowi miasta, nie tylko doraźną stabilność finansową, ale szansę na rozwój i zapewnienie mieszkańcom odpowiedniego standardu życia.


Maciej Glamowski
Prezydent Grudziądza
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-11-27 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-28 17:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-11 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-21 18:00
miejsce
Parafia Podwyższenia Krzyża...
wstęp biletowany