Otrzymali podziękowania za pracę na rzecz osób potrzebujących

fot. UM Grudziądz
21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. To święto wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych. W Urzędzie Miejskim oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego podziękowano im za zaangażowanie oraz pracę na rzecz innych.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
928
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W czwartek w Refektarzu Urzędu Miejskiego odbyło się spotkanie z pracownikami Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego, Domu Dziennego Pobytu oraz Domu Pomocy Społecznej. Prezydent Maciej Glamowski podziękował za wrażliwość, wyrozumiałość oraz zaangażowanie w realizowaniu działań na rzecz osób potrzebujących pomocy.

Praca jaką wykonujecie to misja codziennego służenia mieszkańcom. Często powtarzam, że to praca niezauważana, ale za to bardzo ważna i istotna. Życzę wszelkiej pomyślności i wytrwałości. – mówił Prezydent Maciej Glamowski.

Uśmiech nieschodzący z twarzy, wrażliwość i empatia to atuty, którymi pracownik socjalny powinien charakteryzować się na co dzień, spotykając się z ludźmi, którzy oczekują od niego wsparcia i pomocy.

Praca socjalna jest szczególnym etapem pracy, bo jest to praca człowieka dla człowieka. Przede wszystkim jest ciekawa dlatego, że jest związania z jakąś misją – staramy się robić coś dla innych ludzi. Praca człowieka, który jest otwarty w stosunku do ludzi i ma dużo empatii, jest pracą która owocuje, bo nie ma nic lepszego jak radość ludzka i zadowolenie z tego co się robi. – mówi pracownik Domu Dziennego Pobytu w Grudziądzu Mariusz Walesa.

W spotkaniu w CKU udział wzięli pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Podczas spotkań do podziękowań i gratulacji dołączyli się Wiceprezydent Szymon Gurbin oraz Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Anna Stachula-Rębisz.

 

Biuro Prasowe i Medialne

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
928
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-10-15 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-17 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-21 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:30
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany