21 maj 2020

Park Kulturowy dla cytadeli

fot. UM Grudziądz
Jednym z symboli naszego miasta są fortyfikacje. Dlatego chcielibyśmy zachować je dla przyszłych pokoleń i myślimy o ich ochronie. Miasto rozpoczyna prace nad powołaniem do życia Parku Kulturowego „Cytadela Twierdzy Grudziądz”.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
594
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Utworzenie takiego parku jest jedną z form ochrony zabytków oraz krajobrazu kulturowego, która leży w zakresie kompetencji samorządu gminnego. Ze względu na złożoną strukturę przestrzenną i funkcjonalną konieczne jest powołanie zespołu sterującego pracami nad przyszłym Parkiem. Zespół złożony z konserwatorów zabytków, historyków architektury militarnej, pasjonatów historii, architektów krajobrazu, przyrodników, samorządowców oraz osób zaangażowanych w promocję turystyki militarnej opracuje dokument określający w szczególności nazwę oraz granice parku, możliwe do wprowadzenia zakazy i ograniczenia. Zwieńczeniem prac zespołu będzie sporządzanie planu ochrony parku zawierającego najbardziej efektywne formy zarządzania oraz przyszłe potencjalne funkcje całego obszaru. Inicjatorem projektu jest Gospodarz Starówki Aleksander Klak.

Mieszkańców zapraszamy do udziału w tym przedsięwzięciu. Uwagi i opinie można przesyłać na adres e-mail: twierdza@um.grudziadz.pl

Beata Adwent
Rzecznik Prasowy
 

Data dodania 21 maja 2020

Data edycji 21 maja 2020

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
594
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-09-26 19:00
miejsce
Sztukateria Art&Music Pub,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-25 15:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-14 17:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany