20 październik 2020

Październikowy DKF

fot. UM Grudziądz
W najbliższy czwartek zostanie wyświetlona kolejna filmowa produkcja w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Ze względu na nowe obostrzenia, tylko 1/4 teatralnej sali będzie mogła zostać wypełniona.
REKLAMA

22 października odbędzie się kolejny Dyskusyjny Klub Filmowy. Na ekranie wyświetlony zostanie film brytyjskiego reżysera pt. „Z miłości do…”. Start godzina 19:00.

W związku z panującą epidemią i dołączeniem Grudziądza do tzw. czerwonej strefy, podczas wydarzeń kulturalnych zajęte może być co czwarte miejsce. Dlatego prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do zaleceń.

 

„Z miłości do…”, reż. Paul Andrew Williams

Występują: Terence Stamp, Vanessa Redgrave, Gemma Arterton

Para głównych bohaterów, Marion (Vanessa Redgrave) i Arthur (Terence Stamp), to starsze małżeństwo, mieszkające w obskurnym blokowisku w Newcastle. Ona, niezmiennie pogodna, otwarta na ludzi, uśmiechnięta i życzliwa, uczęszcza na próby chóru emerytów, prowadzone przez młodą nauczycielkę śpiewu, Elizabeth (Gemma Arterton) w osiedlowej świetlicy. On, zgorzkniały, mrukliwy tetryk, skłócony z synem (Christopher Eccleston), stroniący od ludzi, dowozi tylko swoją schorowaną żonę,  na wózku inwalidzkim raz w tygodniu na próby, samemu nie wchodząc nawet na salę.  Ponieważ chór przygotowuje się do konkursu, Elizabeth wybiera repertuar składający się z dość zaskakujących i nie oczywistych evergreenów, w rodzaju „Let’s talk about sex”. Artur, kochający Marion do nieprzytomności, pogrążający się coraz bardziej w smutku i samotności, uważa to wszystko za kompletną bzdurę, wyczerpującą niepotrzebnie jej energię i resztki sił witalnych. Podczas całej historii bohater, pod wpływem  ciągu rozmaitych perypetii i zdarzeń,  przechodzi przemianę, stając się innym człowiekiem, pojednując się z synem, otwierając się bardziej na ludzi.


Biuro Prasowe i Medialne

Data dodania 20 października 2020

Data edycji 20 października 2020

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany