30 październik 2020

Pomoc dla kolejnych przedsiębioców

fot. UM Grudziądz
Prezydent Maciej Glamowski podjął decyzję o wsparciu również tych przedsiębiorców, którzy z powodu pandemii koronawirusa SARS-COV-2 utracili część dochodów. O dziewięćdziesięcioprocentową obniżkę czynszu lokali użytkowych w zasobach miasta mogą wnioskować właściciele firm, którzy w ostatnim miesiącu z powodu pandemii utracili część dochodów.
REKLAMA

To dramatycznie trudny czas dla przedsiębiorców. Prezydent Maciej Glamowski wspiera zarówno te firmy, które z powodu obostrzeń nie mogą prowadzić swojej działalności, jak i te u których epidemia spowodowała mniejszy zysk. Wsparcie dotyczy również lokali zarządzanych przez spółkę Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami i Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku.

– To bardzo istotne, aby wspierać lokalny biznes w sytuacji, gdy cały system ekonomiczny jest zagrożony. Staram się, aby w miarę własnych możliwości zniwelować negatywne skutki pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 dotykające przedsiębiorczość – mówi Prezydent Maciej Glamowski

Przypomnijmy, że Prezydent podjął w tym tygodniu decyzję o obniżce o 90% czynszu za lokale użytkowe będące w zasobach miasta. Obniżka dotyczy branż, które z uwagi na sytuację epidemiczną nie mogą prowadzić działalności. W trosce o losy grudziądzkich przedsiębiorców zakres ulg zostaje rozszerzony.

– Pragnę podkreślić, że samorządy mają ograniczone narzędzia do udzielenia pomocy firmom. Jednak w obecnej sytuacji każda pomoc jest ważna. Chcemy, aby nasze propozycje były uzupełnieniem działań podejmowanych przez inne instytucje samorządowe i rządowe – podkreśla Maciej Glamowski.

 

Beata Adwent                             
Rzecznik Prasowy     

Data dodania 30 października 2020

Data edycji 30 października 2020

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany