3 lipiec 2020

Powołano Grudziądzką Radę Seniorów

fot. UM Grudziądz
W trakcie sesji Radni powołali Grudziądzką Radę Seniorów. W jej skład wchodzi 15 osób, które przez najbliższe 4 lata będą dbać o interesy i potrzeby osób starszych z naszego miasta.
REKLAMA

24 czerwca, podczas XXIX Sesji Rady Miejskiej Grudziądza VIII kadencji, powołani zostali członkowie Grudziądzkiej Rady Seniorów. To druga kadencja, która trwać będzie 4 lata.

Grudziądzką Radę Seniorów tworzy 15 osób. Trzynaście z nich to przedstawiciele środowisk senioralnych oraz przedstawicieli podmiotów działających na rzecz osób starszych. Jedna osoba to przedstawiciel wskazany przez Radę Miejską spośród Rady Miejskiej, a kolejna osoba wskazywana jest przez prezydenta Grudziądza.

Członkowie Grudziądzkiej Rady Seniorów:

Helena Bagniewska

Wiesław Poliński

Danuta Bober

Lidia Chmielewska

Stanisława Grzebińska

Bogdan Guzowski

Roman Malinowski

Grzegorz Miedzianowski

Piotr Mrozek

Jerzy Palikowski

Zdzisław Pankowski

Piotr Szulc

Danuta Szymańska-Pless

Cecylia Zimna

Barbara Życka

Członkiem wskazanym przez Radę Miejską jest Pani Helena Bagniewska, natomiast członkiem wskazanym przez prezydenta Macieja Glamowskiego jest Wiesław Poliński.

 

Grudziądzka Rada Seniorów została powołana na podstawie Uchwały Nr XIII/116/15 Rady Miejskiej Grudziądza z 28 października 2015 r. Jest organem o charakterze konsultacyjnym, doradczym i inicjatywnym. Celem działania Rady jest pobudzanie aktywności obywatelskiej osób starszych w społeczności lokalnej, wykorzystanie potencjału organizacji oraz podmiotów działających na rzecz seniorów. Rada ma za zadanie reprezentowanie potrzeb i interesów osób starszych powyżej 60 roku życia, zamieszkałych na terenie naszego miasta. Zajmuje się m.in. prowadzeniem działalności informacyjnej związanej z polityką senioralną, w tym wymianą i rozpowszechnianiem informacji istotnych dla seniorów naszego miasta czy identyfikowaniem i sygnalizowaniem istotnych kwestii związanych z sytuacją osób starszych w Grudziądzu.

 

Natalia Granica

Biuro Prasowe i Medialne

Data dodania 03 lipca 2020

Data edycji 03 lipca 2020

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-11-27 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-28 17:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-11 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-21 18:00
miejsce
Parafia Podwyższenia Krzyża...
wstęp biletowany