21 sierpień 2019

Projekt zagospodarowania terenu przy Al. 23 Stycznia

fot. UM Grudziądz
Na dzisiejszej konferencji prasowej Prezydent Maciej Glamowski wraz z Prezes Grudziądzkiego Parku Przemysłowego, poinformował o planach budowy biurowca Inkubatora Przedsiębiorczości, na placu przy zbiegu ulicy Al. 23 Stycznia z ul. Toruńską. Grudziądzki Park Przemysłowy weźmie udział w konkursie, aby pozyskać dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
595
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Powstanie w tym miejscu nowego budynku poprawi wygląd tej części Grudziądza. Obecnie znajduje się tam parking oraz obiekt gastronomiczny. Biurowiec Inkubatora Przedsiębiorczości pomoże ożywić reprezentacyjne centrum. Ten projekt jest częścią rewitalizacji historycznie ważnej, bardzo dobrze skomunikowanej części naszego miasta.

Spółka pracuje obecnie nad opracowaniem koncepcji zagospodarowania terenu przy Al. 23 Stycznia. Właścicielem działki jest PSS Społem, z którym 31 lipca została podpisana przedwstępna umowa warunkowa. Zgodnie z zapisami umowy, w przypadku pozyskania dofinansowania na obiekt, miasto odkupi działkę od właściciela.

 „Urząd Marszałkowski ogłosi konkurs dla jednostek otoczenia biznesu, do którego należy Grudziądzki Park Przemysłowy, właśnie na budowę Inkubatorów Przedsiębiorczości. Mamy w mieście dwa mniejsze inkubatory, przy ul. Waryńskiego na terenie byłego Stomilu. Obecnie pracujemy nad koncepcją, która zakłada, że powstanie tutaj 36 biur, sala konferencyjna, sala spotkań i zaplecze gastronomiczne” – mówiła w trakcie konferencji Joanna John-Błażyńska Prezes Zarządu Grudziądzkiego Parku Przemysłowego.

Badanie potrzeb rynkowych wskazało, że w Grudziądzu brakuje obiektów biurowych

„Zgodnie z założeniami koncepcji „Miasto Plus”, możemy spodziewać się przenoszenia placówek np. instytucji rządowych do mniejszych miast, takich jak Grudziądz. Nie tak dawno poszukiwaliśmy obiektu odpowiadającego Państwowej Inspekcji Pracy i przyznam, że biur o odpowiednim standardzie jest w naszym mieście niewiele. Sądzę, że to zapotrzebowanie cały czas będzie rosło” – zapewniał w trakcie konferencji prezydent Maciej Glamowski.

Zgodnie z harmonogramem konkurs na dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego rozpocznie się 15 października tego roku. Realizacja planowanych inwestycji powinna potrwać najpóźniej do końca 2023 roku. Szczegółowy harmonogram znany będzie w momencie ogłoszenia konkursu przez Urząd Marszałkowski.

Według szacunków, cała inwestycja przy ul. Al. 23 Stycznia kosztować będzie 14 mln zł. Spółka wnioskować będzie o dofinansowanie w wysokości 70% kosztów kwalifikowanych.
 

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
595
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-09-26 19:00
miejsce
Sztukateria Art&Music Pub,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-25 15:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-14 17:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany