4 listopad 2019

Rozpoczyna się rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 4

fot. UM Grudziądz
Na dzisiejszej konferencji prasowej Prezydent Maciej Glamowski, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Lidia Rodzaj oraz przedstawiciel firmy SOL-GRUD Janusz Marszałkiewicz symbolicznie wkopali łopatę rozpoczynając inwestycję rozbudowy placówki oświatowej.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
875
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W spotkaniu przy ulicy Jaśminowej 2 uczestniczył Prezydent Maciej Glamowski, Dyrektor Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Marek Iwiński, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Lidia Rodzaj oraz przedstawiciele firmy SOL-GRUD Jacek Kawski oraz Janusz Marszałkiewicz.

Dzisiaj następuje przekazanie placu budowy wykonawcy – firmie SOL-GRUD. To od dawna wyczekiwania rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 4. Ta inwestycja jest bardzo potrzebna w tej dzielnicy, bo to pierwsza z inwestycji od wielu lat polegająca na rozbudowie palcówki oświatowej w Grudziądzu.” – mówi Prezydent Maciej Galmowski.

Dzięki inwestycji powstaną nowe miejsca do prowadzenia zajęć pozalekcyjnych, których oferta edukacyjna się rozszerzy. Placówka nie posiada aktualnie szatni dla dzieci, w związku z czym brakuje miejsca do swobodnego przebierania i przygotowania się do zajęć wychowania fizycznego. Po rozbudowie ulegnie to zmianie. Także mieszkańcy osiedla Owczarki skorzystają z rozbudowy szkoły.

Uczniowie i nauczyciele tej szkoły czekali na ten dzień od 2017 roku, kiedy wprowadzono reformy i pojawiła się klasa 7. i 8. oraz ze względu na to, że Owczarki się rozbudowują. Ta inwestycja jest nam po prostu bardzo potrzebna żebyśmy mogli w godziwych warunkach realizować nasze zadania, a więc uczyć dzieci „ – mówi Dyrektor SP nr 4 Lidia Rodzaj.

Dzięki inwestycji ma powstać 12 sal lekcyjnych wraz z szatniami  i węzłami sanitarnymi. Powstanie czterokondygnacyjny budynek z podpiwniczeniem. Szkoła połączona zostanie ze starym budynkiem łącznikiem. Planowany termin ukończenia prac to listopad 2020 roku. Prace rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu.

Teren budowy musi być odpowiednio zabezpieczony, a wykonawca musi zadbać by wszystko odbyło się bezpiecznie.

„Odcinamy się na wjeździe, zamykamy ogrodzenie oraz część boiska. Także teren będzie całkowicie oddzielony od ingerencji osób trzecich.” – mówi przedstawiciel firmy SOL-GRUD Janusz Marszałkiwicz.


Inwestycja wyniesie prawie 7 mln zł. 

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
875
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-10-15 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-17 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-21 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:30
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany