5 maj 2020

Ruszą prace przy Muzeum Handlu Wiślanego

fot. UM Grudziądz
Ulica Spichrzowa jest jednym z piękniejszych elementów naszego miasta. W ramach ożywiania starówki Prezydent Maciej Glamowski podejmuje starania aby wyremontować i zagospodarować kolejne spichlerze składające się na wyjątkową panoramę naszego miasta. W minionym tygodniu Prezydent podpisał umowę z wykonawcą, który wykona remont spichlerza 33-35. Powstanie tam Muzeum Handlu Wiślanego.
REKLAMA

Według planu powierzchnię 900 m2 wypełnią ekspozycje, miejsce do edukacji muzealnej oraz kawiarenka i sklep z pamiątkami. Na pierwszym piętrze planowane jest miejsce na warsztaty, w kolejnej sali wyświetlane będą filmy. Na parterze znajdą się wystawy stałe. Piętro niżej ma znaleźć się interaktywny model grudziądzkich spichlerzy z czasów świetności Grudziądza. Na najniższej kondygnacji znajdziemy wyżej wspomnianą kawiarenkę i sklep z pamiątkami. W spichlerzu znajdzie się również winda dla osób niepełnosprawnych, która połączy ul. Spichrzową z Błoniami Nadwiślańskimi.

Firma 3JM Michał Bryłka przygotuje dokumentację projektową oraz przeprowadzi roboty budowlane, dostosowując spichlerz do celów kultury. Praca odbywać się będzie etapami. Po fazie projektowej zaplanowane jest wykonanie remontu dachu i elewacji zabytku od ul. Spichrzowej. Następnie przeprowadzony zostanie gruntowny remont pomieszczeń. Roboty powinny się rozpocząć w najbliższych tygodniach.Wartość umowy wynosi 7 993 770 zł brutto. Miasto na utworzenie Muzeum Handlu Wiślanego pozyskało dofinansowanie w wysokości ponad 9 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Beata Adwent
Rzecznik Prasowy

Data dodania 05 maja 2020

Data edycji 05 maja 2020

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany