22 maj 2020

Spichlerz z kawiarnią na cele społeczne

fot. UM Grudziądz
Trwaj ą prace nad koncepcją zagospodarowania spichlerza nr 57, który zostanie przeznaczony na cele społeczne. Z przestrzeni biurowych skorzystać będą mogły stowarzyszenia i organizacje pozarządowe. Kawiarenkę poprowadzą osoby niepełnosprawne.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
8847
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

–  Podczas spaceru na Górę Zamkową być może obojętnie mijamy ten zamknięty na cztery spusty opuszczony budynek należący do kompleksu spichlerzy. Już niebawem odzyska on jednak należny mu blask oraz zostaną mu nadane nowe funkcje – podkreśla Wiceprezydent Szymon Gurbin.

Według koncepcji opracowanej przez zespół projektantów na najniższym poziomie znajdzie się kawiarenka z dwustopniowym tarasem i przepięknym widokiem na Wisłę. Na błonia będzie można zejść po przywróconych po wielu dekadach schodach, a do budynku od strony rzeki dostawiona będzie nowoczesna, ale wkomponowana w historyczną tkankę winda.

Nad całym projektem czuwa dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej Ewa Niewiadomska-Roman. Miasto po przygotowaniu projektu zagospodarowania będzie starać się o dofinansowanie ze środków unijnych. Szacowana wartość tej inwestycji wynosi około 5 mln zł.

 

Beata Adwent

Rzecznik Prasowy

Data dodania 22 maja 2020

Data edycji 22 maja 2020

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
8847
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany