23 luty 2021

Strategia rozwoju przedsiębiorczości dla Grudziądza

fot. UM Grudziądz
Trwają prace nad opracowaniem diagnozy dla Lokalnego Programu Rozwoju Gospodarczego. Gmina-miasto Grudziądz, wraz z 20 gminami z naszego województwa, zakwalifikowała się do projektu badawczo-rozwojowego „Regiogmina”.
REKLAMA

 Urząd Miejski w Grudziądzu przystąpił do realizacji projektu „Usytuowanie na poziomie samorządów lokalnych instrumentów wsparcia dla MŚP, działających w oparciu o model wielopoziomowego zarządzania regionem”.

Projekt realizowany jest we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Szkołą Główną Handlową w Warszawie oraz Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu. Program finansowany jest przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju z Programu Strategicznego GOSPOSTRATEG.

Gmina-miasto Grudziądz oraz 20 innych gmin z województwa kujawsko-pomorskiego zakwalifikowała się do programu „Regiogmina”. W ramach projektu odbywają się prace nad wdrożeniem w mieście Lokalnego Programu Rozwoju Gospodarczego. Jego głównym założeniem jest rozpoczęcie prac nad diagnozą gospodarczą Grudziądza oraz weryfikacja i zdefiniowanie instrumentów wsparcia przedsiębiorczości. Natomiast celem projektu jest wypracowanie metod i instrumentów wsparcia dla wzrostu konkurencyjności i innowacyjności lokalnych firm sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

– Do opracowania Lokalnego Programu Rozwoju Gospodarczego niezbędna jest współpraca pomiędzy samorządem a przedstawicielami lokalnego biznesu. Mam nadzieję, że dokument pomoże i pozwoli rozwinąć się naszym przedsiębiorcom. Chcę skutecznie współpracować z przedstawicielami sektora gospodarczego. Dlatego zachęcam wszystkich przedsiębiorców do wzięcia udziału w badaniu opinii dotyczącej kapitału ludzkiego w naszym mieście – mówi prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

Zachęcamy do podzielenia się z nami opinią na temat jakich kompetencji brakuje na lokalnym rynku pracy oraz dotyczących spraw kadrowych. Swoje uwagi można zgłaszać do 9 marca TUTAJ.

 

Natalia Granica

Biuro Prasowe i Medialne

Data dodania 23 lutego 2021

Data edycji 23 lutego 2021

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-10-17 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-06 19:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-07 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-11 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany