3 czerwiec 2020

Sukces grudziądzkiego projektu

fot. UM Grudziądz
Z przyjemnością informujemy, że realizowany przez spółkę OPEC-SYSTEM projekt pn. „Efektywna dystrybucja ciepła w Grudziądzu” został laureatem konkursu TOP Inwestycje Komunalne 2020.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
8847
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W środę 27 maja 2020 roku obchodziliśmy w Polsce Dzień Samorządu Terytorialnego, który w tym roku zbiegł się z jubileuszem 30-lecia odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego. Podczas wirtualnej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach ogłoszono najlepszą dziesiątkę inwestycji samorządowych z całej Polski. Wśród nich znalazł się grudziądzki projekt.

Konkurs Top Inwestycje Komunalne ma na celu wskazanie najlepszych praktyk inwestycyjnych, skali inwestycji komunalnych i ich prorozwojowego efektu dla gospodarki, regionu i mieszkańców. Laureatów konkursu wybrała Rada Konsultacyjna, pod przewodnictwem Ministra Andrzeja Dery – sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta, złożona z doświadczonych samorządowców, ekonomistów, menedżerów, ekspertów, urzędników oraz czytelników w drodze internetowego głosowania. Kongres – ze względu na panującą epidemię koronawirusa SARS-CoV-2 – odbył się w formie videokonferencji.

– To bardzo ważna inwestycja realizowana przez jedną z kluczowych spółek komunalnych OPEC-SYSTEM. Przedsięwzięcie o dużej wartości, przynoszące wymierne korzyści dla mieszkańców Grudziądza – powiedział Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski podczas Kongresu.

Więcej informacji na temat konkursu: https://www.portalsamorzadowy.pl/inwestycje/top-inwestycje-komunalne-2020-najlepsze-inwestycje-nagrodzone-oto-laureaci,184834.html

Więcej informacji na temat projektu: http://system.opec.grudziadz.pl/Dofinansowanie.aspx

 

Efektywna dystrybucja ciepła w Grudziądzu - Inwestycja obejmuje osiedla mieszkaniowe Kopernika, Strzemięcin oraz Mniszek w Grudziądzu. Realizacja projektu polegała na budowie sieci ciepłowniczych wraz z przyłączami oraz na modernizacji indywidualnych węzłów cieplnych, likwidacji węzłów grupowych i budowie w ich miejsce węzłów indywidualnych. W ramach przedsięwzięcia zostało lub zostanie zmodernizowanych bądź wybudowanych łącznie 114 węzłów, powstanie także ponad 10 km sieci ciepłowniczych preizolowanych. 72 proc. kosztów inwestycji to dotacja z NFOŚiGW. Wartość inwestycji – ponad 20 mln złotych.

 

OPEC

Data dodania 03 czerwca 2020

Data edycji 03 czerwca 2020

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
8847
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany