Super Ekosie czekają w CEE

fot. UM Grudziądz
„Skrzydlaci przyjaciele Pani Ekoś” i „Poznaję płazy i gady z Panią Ekoś” to tytuły komiksów edukacyjnych dla dzieci, które zrealizowano w ramach GBO. Zeszyty można odbierać w Centrum Edukacji Ekologicznej przy ul. Nad Torem 1.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
887
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Komiksy edukacyjne dla dzieci powstały dzięki Grudziądzkiemu Budżetowi Obywatelskiemu 2019 oraz Pani Sandrze Radomskiej, która złożyła wniosek na zadanie ogólnomiejskie. Poprzez „Stworzenie komiksów edukacyjnych” planowano wydać zeszyt przedstawiający w ciekawy sposób wybrane gatunki zwierząt występujące na terenie Grudziądza. Komiks ma na celu ukazanie bogatej fauny naszych terenów oraz ma być zachętą dla młodego pokolenia do kroczenia śladami przyrody.

Projekt kierowany jest głównie do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Komiksy przedstawiające wybrane gatunki płazów, gadów oraz ptaków pozwolą na wzbogacenie wiedzy dzięki czemu dzieci obcując z przyrodą będą miały możliwość lepszego jej poznania oraz zrozumienia. Komiks w przyjemny oraz ciekawy sposób pozwoli przedstawić gatunki zwierząt często nie do końca poprawnie kojarzone przez ludzi, na przykład węże czy ptaki drapieżne – mówi wnioskodawca zadania Sandra Radomska.  

Komiksy przeznaczone są dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym – uczą rozpoznawać zwierzęta zamieszkujące nasze tereny, pozwalają poznać ciekawostki na ich temat, a graficznie nawiązują do miejsc na terenie Grudziądza. Bawią i zachęcają do spacerów.

Już dziś zachęcamy do odbioru wydawnictwa w Centrum Edukacji Ekologicznej i Wydziale Środowiska Urzędu Miejskiego w Grudziądzu przy ulicy Nad Torem 1. Komiksów wydrukowano 6000 sztuk – po 3000 z każdej wersji.

Wartość zadania wyniosła 8 600 zł brutto.

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
887
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-10-15 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-17 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-21 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:30
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany