13 grudzień 2019

VII Grudziądzki Konkurs Skrzypcowy im. Piotra Janowskiego

fot. UM Grudziądz
W dniach 13-14 grudnia w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Grudziądzu odbywać się będzie VII Grudziądzki Konkurs Skrzypcowy im. Piotra Janowskiego dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
921
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

To już siódma edycja konkursu odbywającego się cyklicznie co dwa lata. Konkurs ma zasięg ogólnopolski, a do tegorocznych zmagań zgłoszonych zostało 50. uczestników ze szkół muzycznych różnego typu z całej Polski, m. in. z Warszawy, Poznania, Krakowa, Gdańska, Katowic, Gdyni, Torunia, Nysy, Sieradza, Koszalina czy Białegostoku. W tej edycji gościć będziemy także uczestników z Norwegii i Niemiec, dlatego konkurs zmienia swój zasięg na międzynarodowy.

Prezentacje muzyczne uczestników oceniać będzie jury w składzie: prof. Marcin Baranowski z Akademii Muzycznej w Poznaniu – przewodniczący, prof. Andrzej Gębski z UMFC Warszawie oraz prof. Maciej Sobczak z Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Przesłuchania konkursowe odbywać się będą w czterech kategoriach wiekowych: uczniowie klas III i IV szkół I stopnia, uczniowie klas V i VI szkół I stopnia, uczniowie klas I i II szkół II stopnia oraz uczniowie klas III i IV szkół II stopnia.

Grudziądzką szkołę muzyczną w zmaganiach konkursowych reprezentować będzie 5. uczniów: Aleksander Stodolski, Natalia Kucińska, Małgorzata Grzanka, Filip William Chetwynd oraz Stanisław Warduliński.

Szczegółowy harmonogram konkursu wraz z listą uczestników znajduje się na stronie szkoły:  http://www.psmgrudziadz.edupage.org

Organizatorem konkursu jest PSM I i II st. w Grudziądzu oraz Fundacja im. Piotra Janowskiego z siedzibą w Warszawie.

 

Biuro Prasowe i Medialne

Data dodania 13 grudnia 2019

Data edycji 13 grudnia 2019

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
921
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-10-15 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-17 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-21 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:30
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany