7 listopad 2019

Weekend z Centrum Kultury Teatr

fot. UM Grudziądz
CKT na najbliższy weekend przygotował dla nas moc atrakcji. W piątek w Klubie Akcent wystąpi Czesław Mozil. W sobotę grudziądzką scenę przy ulicy Teatralnej opanuje Waldemar Malicki ze swoim show „Klasyka po bandzie”. Natomiast w niedzielę w Teatrze odbędzie się spektakl muzyczny „W małym kinie”.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
595
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

8 listopada o godzinie 20:00 na scenie grudziądzkiego Klubu Akcent wystąpi Czesław Mozil z projektem „Muzyczny Stand-up Czesława Mozila”. Widowisko to połączenie monodramu, stand-upu i koncertu jednego z najpopularniejszych współczesnych artystów – Czesława Mozila. Czy bycie alternatywnym artystą daje popularność wśród dresiarzy? Polska widziana z perspektywy podwójnego emigranta, żyjącego między Danią a Polską, kochającego absurdy obu tych krajów i patrzącego na wszystko z humorem. Historie z życia, opowiedziane za pomocą największych hitów Czesława. Przewrotna, słodko-gorzka i bardzo zabawna opowieść o patriotyzmie, emigracji i ojczyźnie, a także o codziennym życiu popularnego artysty.  Co to znaczy odnieść sukces w Polsce? Jak siedzieć na ławce rezerwowych, a i tak strzelać gole? W piątkowy wieczór poznamy odpowiedzi na te pytania. Bilety od 40 do 50 złotych.

Dodatkowo informujemy, że jest jeszcze kilka pojedynczych biletów na sobotni wieczór z „Klasyką po bandzie” w wykonaniu znakomitego pianisty Waldemara Malickiego. Koncertowe show połączy ze sobą muzykę, humor oraz oczyszczenie. Obok wirtuoza wystąpi wiolonczelistka Małgorzata Krzyżanowicz, sopranistka Anita Rywalska oraz tenor Marcin Pomykała. 9 listopada zaplanowano dwa spektakle o godzinie 16:00 oraz 19:00.

 

Natomiast w niedzielę o godzinie 17:00 w Teatrze odbędzie się spektakl muzyki lat 20. i 30. XX wieku „W małym kinie” w wykonaniu Les Femmes & Ignacy Wiśniewski Jazz Band. Koncert odbędzie się w ramach „Grudziądzkiego Roku Błękitnej Pamięci”.

„W małym kinie” to spektakl do muzyki międzywojennego polskiego kina, ale nie tylko. Doskonała aranżacja jazzowa Ignacego Wiśniewskiego, klimatyczne wykonanie, a przede wszystkim nietuzinkowe głosy Les Femmes zapewnią dobrą zabawę i niebanalne wzruszenia.

Les Femmes to zespół muzyki klasycznej stworzony w 2011 r. w Gdańsku. Jest twórcą nowej formy: kolażu operowego – spektaklu muzycznego zbudowanego z arii, pieśni i innych fragmentów dzieł kompozytorów muzyki klasycznej. Całość łączy spójna fabuła i nowy kontekst interpretacyjny. To oryginalne zestawienie tworzy nową jakość, skłania do zabawy formą oraz nakłada świeże interpretacje sceniczno-muzyczne. Cechą charakterystyczną grupy są przedstawiania nacechowane silnymi emocjami, wyrazistymi bohaterami, a zarazem posiadające pozytywne i niebanalne przesłanie.

W swoim dotychczasowym dorobku Les Femmes posiada ponad 300 koncertów i spektakli na polskich oraz zagranicznych scenach muzycznych. Współpracował m.in. z: Filharmonią im. Romualda Traugutta w Warszawie, Operą Bałtycką w Gdańsku, Operą Nova w Bydgoszczy, Polską Filharmonią Sinfonia Baltica w Słupsku, Filharmonią Koszalińską, Bałtycką Agencją Artystyczną BART w Sopocie, Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku czy Théâtre Ephéméride w Val de Reuil. Brał udział m.in. w Festiwalu Pieśni Kompozytorów Polskich w Warszawie, Bydgoskim Festiwalu Operowym (Operowe Forum Młodych), czy Festiwalu Konfrontacji Sztuki Kobiecej w Słupsku.

Na stałe współpracują z pianistami: Arkadiuszem Farkowskim, Sebastianem Godzińskim, Łukaszem Jankowskim oraz Anną Rocławską, z zespołem Almost Jazz Group, z Kwartetem Piotra Jamioła oraz z Orkiestrą Kameralną Św. Pawła.

 

reżyseria: Les Femmes

muzyka: Lincke, Kitschman, Wars, Wiehel, Muller, Poulenc, Obradors, Rainger, Karasiński, Arosso, Elington, Gold

scenografia: Les Femmes

występują:

Les Femmes:

Joanna Sobowiec-Jamioł – sopran

Natalia Krajewska-Kitowska –sopran

Emilia Osowska – mezzosopran

 

Ignacy Wiśniewski Jazz Band:

Ignacy Wiśniewski – fortepian

Maja Miro-Wiśniewska – flet

Piotr Jamioł – skrzypce

Filip Arasimowicz – kontrabas

Antoni Wojnar – perkusja

 

Bilety 30-35 zł

CKT

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
595
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-09-26 19:00
miejsce
Sztukateria Art&Music Pub,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-25 15:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-14 17:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany