13 wrzesień 2021

Wizyta profesora Orłowskiego

fot. UM Grudziądz
Grudziądz odwiedził dziś profesor Witold Orłowski. Słynny ekonomista spotkał się z młodzieżą, a także przedsiębiorcami. W obu spotkaniach uczestniczyli przedstawiciele władz Miasta.
REKLAMA
Swoją wizytę w Grudziądzu profesor Orłowski rozpoczął od odwiedzenia Prezydenta Macieja Glamowskiego w jego gabinecie. Potem odbyło się spotkanie z dziennikarzami i krótki spacer po grudziądzkiej Starówce.

Następnie znakomity gość uczestniczył w dwóch spotkaniach. Ważnym punktem dnia było posiedzenie robocze Grudziądzkiej Rady Gospodarcze. Z lokalnymi przedsiębiorcami omawiano kwestie, związane z odbudową gospodarki po pandemii.

– Żyjemy w trochę dziwnych czasach. Pandemia spowodowała, że głowę mamy zajętą czym innym – zauważył Profesor Witold Orłowski. – Tak naprawdę wciąż jesteśmy na etapie transformacji. Dziś jednak mierzymy się z innymi problemami aniżeli na początku tego procesu. Jest niesłychanie ważne, aby gospodarka – wspierana przez samorząd – dostosowywała się do zmieniającego się świata.

Na koniec profesor Orłowski spotkał się w auli IV Liceum Ogólnokształcącego z grudziądzką młodzieżą szkół ponadpodstawowych, gdzie poprowadził wykład, poświęcony zagadnieniu „Po co nam ekonomia?”.

– Sądzę, że wizyta tak znakomitego gościa i eksperta w dziedzinie ekonomii to niesamowita gratka zarówno dla naszej młodzieży, jak i przedsiębiorców – podkreślił Maciej Glamowski, Prezydent Grudziądza. – Oprócz przeprowadzonych wykładów była też okazja do rozmowy, więc myślę, że takie spotkanie było ciekawą propozycją dla zainteresowanych. Dziękuję za przyjęcie zaproszenia do naszego miasta.

Udział w wydarzeniach wzięli udział ze strony władz Miasta Prezydent Maciej Glamowski, Wiceprezydent Róża Lewandowska oraz Sekretarz Miasta Andrzej Cherek.

Karol Piernicki

Rzecznik Prasowy

Data dodania 13 września 2021

Data edycji 13 września 2021

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-11-27 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-28 17:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-11 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-21 18:00
miejsce
Parafia Podwyższenia Krzyża...
wstęp biletowany