Wystawa zbiorowa Przemijanie
NATALIA KLIMCZUK-TABIT
Urodziła się w 1969 roku w Grudziądzu, w Polsce. Obecnie mieszka i tworzy w Berlinie. Mimo braku profesjonalnego wykształcenia w dziedzinie sztuki, bezustannie szuka sposobu wyrażania siebie poprzez różne rodzaje artyzmu. Rozwój jej twórczości uaktywnił się w momencie osobistej tragedii, którą była choroba. To wtedy Natalia natknęła się na iPad Art, który pomógł jej uporać się z trudną sytuacją życiową. Sztuka cyfrowa umożliwiła przeniesienie na zewnątrz świata jej uczuć.
„Źródło mojej twórczości artystycznej odnalazłam w cierpieniu. Moje obrazy stanowią wyraz subiektywnych uczuć, które transformuję na obrazy cyfrowe. Powstają przez to dynamiczne, surrealne istoty i formy, zawierające w sobie szczególną mistykę i dramaturgię. Moje prace bazują na powolnym rozwijaniu kolorytu od pustej, czarnej nicości o schematycznych, mitycznych tematach obrazowych, po wesołą kolorystycznie, promieniującą, nowo stworzoną realność, w której wszystko wydaje się być możliwe i która ignoruje wszelkie konwencje. Ta koncepcja odzwierciedla transformację od bólu i nienawiści do nadziei i szczęścia, od przeszłości do zmartwychpowstania, od cienia po światło. Mam nadzieję, że moja sztuka dotrze do ludzi znajdujących się akurat w ciemnej fazie swego życia. Życzyłabym sobie, aby ta twórczość dała im także trochę nadziei i ufności lub po prostu poczucie, że nie są sami z ciemnością i w ciemności”.
Urodzony w 1983 r. w Grudziądzu. Studiował fotografię w Glasgow School of Art i na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Artysta wizualny, głównie wykorzystujący w swoich pracach medium fotografii i filmu. Jego praktyka artystyczna koncentruje się na takich wątkach jak relacje rodzinne, pamięć, przemijanie. W jego wcześniejszych projektach widać zamiłowanie do fotografii dokumentalnej.
KACPER JANOWSKI
Urodzony w 2003 r. – artysta sztuk wizualnych, performer, student Akademii Sztuki w Szczecinie.
Artysta postrzega sztukę jako formę zabawy, w której nieustannie odkrywa i eksperymentuje z różnorodnymi mediami. Jego prace koncentrują się głównie na badaniu własnych granic psychicznych i fizycznych, a także na poczuciu dyskomfortu.
Centrum Kultury Teatr
Data dodania 07 stycznia 2025