24 listopad 2022

Z wizytą studyjną w terenie

zdjęcie: Z wizytą studyjną w terenie / fot. UM Grudziądz
fot. UM Grudziądz
Członkowie Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Grudziądzu odbyli wizytę studyjną w stowarzyszeniu Specjalistyczna Pomoc Rodzinom „Nadzieja”.
REKLAMA

Ze strony Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w wizycie wzięli udział: Krystyna Nowak, Dorota Steinke, Ewa Niewiadomska-Roman, Hanna Pęksa i Paweł Napolski. Stowarzyszenie było natomiast reprezentowane przez Marię i Andrzeja Burzyńskich wraz z grupą wsparcia. Zapoznali oni członków Rady z genezą powstania, głównymi obszarami działalności, potrzebami i planami rozwoju organizacji.

Przedmiotem działalności Stowarzyszenia jest pomoc dla rodzin. Podczas indywidualnych i grupowych spotkań omawiane są problemy m. in. z zakresu uzależnień, poszukiwania własnej tożsamości, trudności w porozumiewaniu się z dziećmi i rodzicami. Spotkania adresowane są zarówno do rodziców, jak i do młodzieży.

Podczas spotkań członkowie mają możliwość integrowania się, m. in. poprzez organizowane corocznie tematyczne ogniska, w których mogą wziąć udział zarówno osoby korzystające ze wsparcia jak i te, które już je otrzymały.

Aktywność Stowarzyszenia obejmuje również udzielanie porad prawnych i psychologicznych oraz prowadzenie mediacji. Stowarzyszenie działa nie tylko w Grudziądzu, lecz także w okolicznych miejscowościach m. in. w Chełmnie, Świeciu i Wąbrzeźnie. Każda z form wsparcia realizowana jest nieodpłatnie.

 

Marcin Mielnicki
Biuro Prasowe i Medialne

 

Data dodania 24 listopada 2022

Data edycji 24 listopada 2022

PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Grudziądz
0.2°C
wschód słońca: 07:29
zachód słońca: 15:34
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2022-11-27 17:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-03 17:00
miejsce
Hala Sportowa Lotnisko Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-04 17:00
miejsce
Hala Sportowa Lotnisko Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-09 19:30
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany