24 luty 2020

Zawarto porozumienie z Gminą Dragacz

fot. UM Grudziądz
Miasto Grudziądz porozumiało się z Gminą Dragacz w sprawie opieki nad bezdomnymi zwierzętami. Podpisano porozumienie międzygminne normujące zasady i warunki przyjmowania pokrzywdzonych zwierząt z sąsiedniej gminy przez Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
241
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMAźróło: Pixabay.com

Grudziądzkie Centrum Opieki nad Zwierzętami od lat bardzo pozytywnie wyróżnia się na tle innych tego typu jednostek w regionie. W tym roku zostało zawarte porozumienie międzygminne z Gminą Dragacz w sprawie zadań w zakresie opieki nad bezdomnymi zwierzętami pochodzącymi z terenu tej gminy.

W ramach współpracy bezdomne zwierzęta z Gminy Dragacz będą miały udzielaną pomoc oraz zapewniane miejsca w schronisku. Ustalono warunki utrzymania i zapewnienia przez gminę - miasto Grudziądz opieki nad tymi zwierzętami. Określono także zasady przyjmowania zwierząt bezdomnych, udzielania pomocy poszkodowanym, zabierania padłych, a także interwencji wobec dzikiej zwierzyny.

Zwierzęta z gminy Dragacz będą czekać na nowych właścicieli w Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu przy ul. Przytulnej 1 prowadzonej przez Spółkę MZK z udziałem Fundacji 7 Życzeń.

W zakresie umowy pracownicy Centrum będą zajmować się m.in. przyjmowaniem i odbiorem zwierząt bezdomnych z terenu Gminy Dragacz oraz zapewnieniem im miejsca i opieki, aktywnym poszukiwaniem nowych właścicieli dla przyjętych zwierząt czy zapewnieniem całodobowej opieki weterynaryjnej.

Adres internetowy, pod którym można znaleźć zwierzęta przebywające w COZ z terenu Grudziądza oraz Dragacza to: http://coz.mzk.grudziadz.pl.

Biuro Prasowe i Medialne

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
241
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-09-26 19:00
miejsce
Sztukateria Art&Music Pub,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-25 15:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-14 17:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany