30 lipiec 2020

Zespół 5/6 zaśpiewa na Górze Zamkowej

fot. UM Grudziądz
W najbliższą sobotę, na Górze Zamkowej, wystąpią studenci i absolwenci gdańskiej szkoły muzycznej. Zespół 5/6 zagra w ramach Festiwalu Lato na Starym Mieście. Start wydarzenia o godzinie 19:00.
REKLAMA

Zespół 5/6 (Pięć Szóstych) to grupa sześciu wokalistów z różnych zakątków Polski. Składa się ze studentów i absolwentów Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Jedna z niewielu polskich grup wokalnych a cappella wykonująca muzykę rozrywkową począwszy od jazzu, funku a kończąc na pop"ie. Powstały miks brzmieniowy jest konsekwencją połączenia sześciu różnych charakterów oraz stylistyk muzycznych w jakich artyści obracają się na co dzień.

W skład zespołu wchodzą osoby, które razem studiują – Justyna Czarnota, Małgorzata Oleszczuk, Renata Tuszyńska, Irka Zapolska, Paweł Orłowski i Wiktor Gabor. Muzyka wokalna potraktowana instrumentalnie połączona z sekcją rytmiczną – piano – Ariel Suchowiecki, bas – Szymon Zalewski, perkusja – Kuba Grzywacz, daje pełne spektrum brzmienia.

Zespół ma za sobą wiele koncertów, w szczególności na Pomorzu. Swój debiutancki koncert zagrali w Oliwskim Ratuszu Kultury w 2018 roku. Występowali między innymi na VII Edycji Lidzbarskich Wieczorów Jazzowych i X Festiwalu Przyjemności Muzycznych w Ostrzycach. W 2018 roku prowadzili cotygodniowy cykl wokalnych jam session w klubie Tymczasem przy ulicy Tkackiej w Gdańsku. We wrześniu 2018 zespół zdobył I miejsce na VIII Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Chóralnym „Canco Mediterrania” w Barcelonie/Lloret de Mar. W lipcu 2019 roku zostali zwycięzcami kategorii „Pop and Jazz” na VII Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Per Musicam Ad Astra” w Toruniu. W konkursie o Gran Pirx Ladies" Jazz Festival 2019 zespół otrzymał nagrodę specjalną Radia Gdańsk S.A. Zostali także laureatami Grand Prix V Ogólnopolskiego Festiwalu Współczesnej Muzyki Chóralnej „Music Everywhere” Gdańsk 2019.

Zespół 5/6 ma na swoim dorobku płytę zatytułowaną „Nieoblicza”. Jest to album, który podsumowuje pracę zespołu od początku jego istnienia. Po wielu koncertach, spotkaniach z publicznością, zespół wybrał utwory, które najbardziej przypadły do gustu słuchaczom i najlepiej łączą się z charakterami wokalnymi zespołu. Znajdziemy tutaj utwory takich artystów jak David Guetta, Sia, Maanam czy Stevie Wonder, w przepięknych, niespotykanych dotąd na muzycznym rynku aranżacjach. Na płycie znalazły się również pierwsze autorskie utwory zespołu tj. „Nada Nada” czy „Genetcial Groovin”

Koncert zespołu odbędzie się 1 sierpnia o godzinie 19:00 na Górze Zamkowej. W razie niepogody uczestnicy zostaną zaproszeni do Teatru. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. .

 

CKT

Data dodania 30 lipca 2020

Data edycji 30 lipca 2020

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany