16 październik 2020

Koncert Noworoczny 2021

fot. UM Grudziądz
Centrum Kultury Teatr tradycyjnie już zaprasza na Koncert Noworoczny. W rym roku najsłynniejsze utwory wykonają śpiewaczki operowe w asyście grudziądzkich chórzystów. Bilety w sprzedaży od poniedziałku.
REKLAMA

Koncerty Noworoczne w grudziądzkim Centrum Kultury Teatr mają wieloletnia tradycję i silnie ugruntowaną pozycję u stałej publiczności. Jakość artystyczna, najlepsi wykonawcy, nietuzinkowy repertuar oraz dopełniająca całości scenografia (co roku inny projekt, wykonany specjalnie na ten wieczór) wszystko to sprawia, że ta oferta w repertuarze zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Bilety na to wydarzenie zawsze cieszą się ogromną popularnością.

Koncert odbędzie się 9 stycznia w dwóch odsłonach – o 17:00 i 21:30. Wystąpi zespół Sopranissimo w towarzystwie chóru. W programie dobra muzyka w najlepszym wykonaniu. Zabrzmią m.in. Besame mucho, Halleluyah, You raise me up, Time to say goodbye czy Moon river.

Dodatkowym atutem noworocznej propozycji jest osoba Joanny Kołaczkowskiej, która poprowadzi cały koncert.

Zespół Sopranissimo – Trzy śpiewaczki operowe, z których każda ma w swoim dorobku artystycznym znaczące sukcesy, zarówno na scenach polskich, jak i zagranicznych. Wspólnie postanowiły wykorzystać własny talent, pracowitość oraz umiejętności i połączyć je w niezwykły, muzyczny koktajl – urody, wspólnej pasji i harmonii. Wystąpiły już na wielu polskich scenach podczas różnych festiwali muzycznych, a także na deskach estrad i teatrów operowych m.in.: Teatru Wielkiego w Poznaniu, w Operze Bałtyckiej w Gdańsku, Filharmonii Baltica w Słupsku, Filharmonii Częstochowskiej, Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, Płockiej Orkiestry Symfonicznej, Krynickiej Orkiestry Zdrojowej i wielu innych. Wszystkie koncerty uwieńczone były owacjami na stojąco. W październiku 2018 roku Sopranissimo zostało uhonorowane statuetką Super Wiktoria w kategorii „Odkrycie Muzyczne Roku”. Skład zespołu: Joanna Horodko, Agnieszka Adamczak, Agnieszka Sokolnicka.Zespół:

  • skrzypce I – Weronika Janik-Kurek,
  • skrzypce II – Anna Machowska,
  • altówka – Karolina Waścińska-Łukanowska,
  • wiolonczela - Aleksandra Awtuszewska,
  • kontrabas – Wojciech Judkowiak,
  • piano – Michał Baranowski

Sprzedaż biletów rusza od 19 października od godz. 8.00 – w kasie Teatru. Wejściówki po 95, 90 i 80 złotych.

 

CKT

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
20253
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany