3 listopad 2022

80-latek przez cztery godziny szukał swojej żony na cmentarzu w Łodzi; pomogli policjanci

zdjęcie: 80-latek przez cztery godziny szukał swojej żony na cmentarzu w Łodzi; pomogli policjanci / fot. PAP
fot. PAP
80-letni mężczyzna przez ponad cztery godziny szukał na jednym z łódzkich cmentarzy żony, z którą w Dniu Wszystkich Świętych przyszedł odwiedzić groby bliskich. Wycieńczonym poszukiwaniami mężczyzną zaopiekowali się policjanci, którzy pomogli też w odnalezieniu małżonki.
REKLAMA

Historię ze szczęśliwym finałem przekazała mediom mł. asp. Jadwiga Czyż z łódzkiej drogówki.

Jak podkreśliła, 1 listopada przy wszystkich łódzkich nekropoliach można było spotkać policjantów, którzy osobom odwiedzającym groby służyli wszelką pomocą.

"O godzinie 20 do policjantów z drogówki pełniących służbę na cmentarzu Doły przy ul. Smutnej podszedł 80-letni mężczyzna prosząc o pomoc. Senior opowiedział stróżom prawa, że przyjechał na cmentarz wraz ze swoją żoną. Razem odwiedzali groby najbliższych. W pewnym momencie rozdzielili się i stracił kobietę z oczu" – poinformowała.

Jak dodała, senior był pewien, że małżonka poszła odwiedzić grób jego rodziców i poszedł tam, by to sprawdzić. Niestety nie znalazł swojej żony.

"Krążył po cmentarzu ponad cztery godziny bezskutecznie szukając ukochanej. Gdy zrobiło się ciemno, nie miał już siły na dalsze poszukiwania. Był głodny i spragniony, więc postanowił poprosić o pomoc. Policjanci zabrali 80-latka do radiowozu, gdzie otoczyli go troskliwą opieką. Roztrzęsiony mężczyzna został napojony i nakarmiony" – zaznaczyła mł. asp. Czyż.

Mężczyzna nie posiadał przy sobie telefonu i dokumentów, nie pamiętał też numeru telefonu do żony. Policjanci powiadomili o sprawie dyżurnego miasta i po upływie godziny mogli przekazać 80-latkowi dobrą wiadomość.

"Jak się okazało, do jednego z komisariatów przyszła 80-letnia kobieta, aby zgłosić zaginięcie swojego męża - 80-letniego mieszkańca Zgierza. Była to żona zagubionego na cmentarzu mężczyzny. Kobieta przyjechała na miejsce wskazane przez policjantów. Gdy małżonkowie wreszcie się spotkali, radości nie było końca. Seniorka pokazując zdjęcia opowiedziała policjantom historię ich miłości, która trwa już od 55 lat. Para podziękowała policjantom za okazaną pomoc i razem wróciła do domu" – przekazała policjantka. (PAP)

autor: Bartłomiej Pawlak

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Grudziądz
-0.6°C
wschód słońca: 07:36
zachód słońca: 16:18
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2023-02-11 10:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-11 12:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-17 20:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-18 20:00
miejsce
Pub Czarny Krążek, Grudziądz, ul....
wstęp biletowany