Dzięki interwencji postronnego kierowcy policjanci ustalili i ukarali pirata drogowego

W miniony weekend na skrzyżowaniu ulic Focha i Al. 23 Stycznia w Grudziądzu doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Dzięki zaangażowaniu postronnego świadka, policjantom udało się ustalić sprawcę wykroczenia i go ukarać.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
875
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (15.02.2020) ok. godz. 21:20 na skrzyżowaniu ul. Focha i Al. 23 Stycznia w Grudziądzu. Samochód jadący lewym pasem dojechał do przejścia dla pieszych, gdzie zatrzymał się i umożliwił dwójce grudziądzan swobodne przejście na drugą stronę ulicy. Gdy osoby rozpoczęły już manewr i znajdowały się w połowie drogi, prawym pasem tuż przed nimi przejechał inny pojazd nie ustępując im pierwszeństwa. Świadek zdarzenia zapisał numery rejestracyjne oraz markę samochodu sprawcy wykroczenia i o wszystkim powiadomił policję. Policjanci sprawdzili zapis z kamer monitoringu miejskiego, który jednoznacznie potwierdził fakt zaistnienia zdarzenia. Mundurowi również bardzo szybko ustalili kierowcę i pojechali do niego. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec Grudziądza, który… nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli na niego mandaty karne o łącznej wartości 1000zł.

Policjanci apelują o rozsądną jazdę i zachowanie szczególnej ostrożności przy dojeżdżaniu do przejść dla pieszych, gdzie dochodzi do największej ilości zdarzeń drogowych z niechronionymi uczestnikami ruchu. Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych stanowi również jedną z najczęstszych przyczyn spowodowania zagrożenia w ruchu lądowym, co skutkuje zatrzymaniem uprawnień do kierowania pojazdami. W całym 2019 roku było 13 tego typu zdarzeń.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
875
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-10-15 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-17 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-21 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:30
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany