10 październik 2020

Grudziądz „czerwoną strefą” - kontrole policjantów

fot. KMP w Grudziądzu
W związku z wprowadzeniem w Grudziądzu tzw. strefy czerwonej policjanci wzięli "pod lupę" placówki handlowo - usługowe. Sprawdzali przed wszystkim obowiązek zakrywania ust i nosa, a także zachowanie dystansu społecznego. Nie obyło się bez zwracania uwagi nieodpowiedzialnym klientom.
REKLAMA

Od soboty (10.10) miasto Grudziądz zostało wpisane do tzw. strefy czerwonej czyli strefy o zaostrzonym reżimie sanitarnym. Po „lupę” policjantów od godzin porannych wzięto placówki handlowo-usługowe na terenie miasta. Sprawdzano czy właściciele lokali przestrzegają reżimu sanitarnego. Kontrolowano zakrywanie ust i nosa zarówno przez pracowników lokali, ale także przez klientów w placówkach handlowych.
W trakcie patrolu informowano jak ważnym jest w obecnej sytuacji zakrywanie ust i nosa, dezynfekcja rąk, ale także zachowanie bezpiecznego 1,5 metrowego odstępu społecznego. Niestety nie wszyscy "wzięli sobie do serca" wprowadzone przepisy. Tuż po godzinie 11:00 funkcjonariusze zostali poinformowani przez pracowników jednego z grudziądzkich marketów, że do sklepu wszedł mężczyzna bez maseczki. Pomimo zwrócenia mu uwagi przez pracowników sklepu, odmówił zakrycia ust i nosa. Po przybyciu mundurowych, 24-letni grudziądzanin zachowywał się bardzo agresywnie, nie reagował na polecenia policjantów. Z uwagi na nie stosowanie się do obowiązku zakrywania ust i nosa funkcjonariusze sporządzili dokumentację do stacji sanitarno-epidemiologicznej.

Przypominamy!
Osoby, które dopuszczają się łamania prawa, mogą spodziewać się konsekwencji. Stróże prawa mogą nałożyć na osoby popełniające wykroczenia mandat w kwocie do 500 złotych. Istnieje także możliwość skierowania wniosku o ukaranie do sądu, gdzie wysokość nałożonej grzywny może wynieść nawet do 5000 złotych. Ponadto o łamaniu obowiązujących przepisów związanych ze stanem epidemii o sprawie informowany jest również Sanepid. Służby sanitarne niezależnie od wyciągniętych przez policjantów konsekwencji, mają możliwość nałożenia kary w wysokości do 30 tys. złotych.
Pamiętajmy, że wprowadzone ograniczenia mają działać nie przeciwko, ale dla dobra mieszkańców. Podchodząc lekceważąco do wprowadzonych obostrzeń narażasz siebie i innych na utratę zdrowia, a nawet życia.
 

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
20253
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany