Grudziądzki patrol zapobiegł tragedii
Wczoraj (15.02.2024) w godzinach porannych do dyżurnego grudziądzkiej komendy wpłynęła niepokojąca informacja o tym, że młoda kobieta przebywająca na terenie Grudziądza, chce odebrać sobie życie. We wskazane przez zgłaszającego miejsce pojechali st. sierż. Iwona Król oraz st. sierż. Łukasz Hinz. Tam nie zastali opisywanej dziewczyny. Mundurowi jednak nie zrezygnowali z poszukiwań. Funkcjonariusze namierzyli ją na 10 piętrze jednego z wieżowców. Odnaleźli ją stojącą przy otwartym oknie. Policjanci zaopiekowali się kobietą, a następnie przekazali ją pod opiekę lekarzy.
Czujność i troska mundurowych o los młodej grudziądzanki spowodowały, że zapobiegli tragedii.
*
Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. Możemy też zajrzeć na stronę www.psychologia.edu.pl, gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.
Gdzie szukać pomocy
- 116 123
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00
- 116 111
Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
- 800 108 108
Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00
- 121 212
Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
- 22 635 09 54
Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00–20.00
Źródło: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/jak-pomoc-sobie-i-innym-w-depresji