14 październik 2020

Kontrole osób objętych kwarantanną

fot. KMP w Grudziądzu
Grudziądzcy policjanci codziennie wyruszają na kontrolę do osób objętych kwarantanną. Wspierają ich w tym żołnierze z Żandarmerii Wojskowej. Sprawdzają czy osoby te przebywają w wyznaczonych miejscach. Działania te mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19.
REKLAMA

Każdego dnia, kilka razy na dobę policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu wspierani między innymi przez żołnierzy z Żandarmerii Wojkowej sprawdzają, czy mieszkańcy naszego powiatu, którzy są objęci kwarantanną, stosują się do zaleceń i decyzji służb sanitarnmych.

Umundurowani funkcjonariusze nawiązują kontakt z tymi osobami wykorzystując dostępne urządzenia telekomunikacyjne lub przez domofon. Kontrolowane osoby wychodzą np. na balkon lub wyglądają przez okno po to, by funkcjonariusze mogli potwierdzić stosowanie się do kwarantanny. Policjanci podczas rozmowy pytają także o stan zdrowia oraz czy potrzebują pomocy.

Policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. Osoby objęte kwarantanną powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji.

Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, to mamy obowiązek być w miejscu jej odbywania!

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
20253
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany