30 kwiecień 2022

Mężczyzna podpalił się na rynku w Strzelnie, ma rozległe oparzenia

fot. PAP
24-letni mężczyzna w sobotę na rynku w Strzelnie (woj. kujawsko-pomorskie) oblał się łatwopalną cieczą i podpalił. Doznał rozległych oparzeń na około 90 proc. powierzchni ciała - poinformował st. asp. Tomasz Bartecki z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie.
REKLAMA

24-letni mężczyzna to mieszkaniec Strzelna. Jak wynika z relacji świadków, mężczyzna wbiegł na rynek, oblał się łatwopalną cieczą i podpalił. Ogień na 24-latku ugasili przechodnie. Jednak doznał on rozległych oparzeń zajmujących około 90 proc. ciała.

Przybyli na miejsce zdarzenia ratownicy medyczni i strażacy udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy i opatrzyli go. Poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do jednego z poznańskich szpitali.

"Nie znany jest jest motyw działania 24-latka. Policjanci prowadzą czynności śledcze. Między innymi przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchiwani są świadkowie i zabezpieczany jest monitoring" - powiedział st. asp. Bartecki. (PAP)

autor: Jerzy Rausz

rau/ amac/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Grudziądz
22.7°C
wschód słońca: 04:37
zachód słońca: 20:44
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2022-05-20 19:30
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-22 17:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-25 19:00
miejsce
Amuza Bistro, Grudziądz, Szosa...
wstęp biletowany
kiedy
2022-07-01 18:30
miejsce
Dziedziniec Muzem im. ks.dr....
wstęp biletowany